Digital photography expert - colour
fotografia
hobby

Michael Freeman opisuje naturę koloru, jego działanie w teorii i w praktyce oraz uczy, jak operować barwami w fotografii cyfrowej - począwszy od uchwycenia i kalibrowania, a na fizycznej i emocjonalnej mocy kolorów kończąc. Bogato ilustrowane przykłady, praktyczne wskazówki oraz inspirujące komentarze autora pozwolą amatorom fotografii umiejętnie wykorzystywać możliwości koloru.

źródło opisu: merlin.pl

lotosu_kwiat | 2014-12-18
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Książka bardzo przejrzysta i obrazowa. Z pewnością godna polecenia każdemu kogo interesuje dobór kolorów i ich wykorzystanie - nie tylko dla fotografów, chociaż to właśnie oni stanowią grupę docelową - znajdziemy strony poświęcone obróbce komputerowej, a także zestawianiu kolorów na zdjęciach - jednak nie traktowałabym tego jako wyznacznik ponieważ kolory dobieramy w wielu życiowych sytuacjach, jak choćby wystrój wnętrz czy ubiór. Kopalnia wiedzy przedstawiona w sposób łatwy i przystępny, maximum treści minimum słów, zero lania wody. Zdecydowanie polecam!

Wyverna | 2011-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Odkąd przeczytałam "Okiem fotografa", bardzo cenię Michaela Freemana za sposób dzielenia się wiedzą - profesjonalny, konkretny, z przykładami i wyjaśnianiem najistotniejszych elementów sztuki, jaką jest fotografia. Znalazłam w tej książce właśnie to, czego szukałam.

"Kolor. Profesjonalna fotografia cyfrowa" ze względu na mocną specjalizację, czyli skupienie się przez autora na jednym aspekcie (barwie), tak wszechstronna być nie może. Jest za to świetną analizą znaczenia koloru w fotografii i nie tylko - wszak pierwsze badania nad barwami, ich wzajemnymi relacjami, harmonią i dysonansem podejmowali artyści i malarze już dobre parę wieków temu. Daje ona mocne podstawy do zrozumienia określonych zależności między barwami, ich znaczenia w odmiennych kulturach, właściwego komponowania,tak aby uzyskać oczekiwane efekty. Jest niezwykle interesującą propozycją nie tylko dla fotografów, ale i dla każdego zainteresowanego światem, który nas otacza.

A jeżeli wyjaśnienia dotyczące zjawisk...

emka | 2016-12-05
rasilio | 2015-10-01