Fotografia przyrodnicza. Techniki pracy najsłynniejszych fotografów natury

Tłumaczenie: Marcin Machnik
Wydawnictwo: Helion
Nature Photography: Insider Secrets from the World's Top Digital Photography Professionals
978-83-246-2882-7
hobby
Zuza

Uchwycone w niesamowitym, niepowtarzalnym momencie, a przy tym ostre jak żyletka i doskonałe kompozycyjnie… Właśnie takie zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody budzą konsternację i zazdrość niemal każdego pasjonata obiektywu. Czy zastanawiałeś się kiedyś — widząc te zapierające dech, perfekcyjne technicznie zdjęcia dzikiej natury — nad tym, jak zostały zrobione? Świetne fotografie przyrody to najczęściej nie dzieła szczęśliwego przypadku, lecz owoc wielomiesięcznych, mozolnych przygotowań. Poznanie sekretów pracy zawodowców, sposobów planowania niezwykłych ujęć i organizowania wypraw w plener, a także używanych przez nich technik i sprzętu to najlepsza droga do tego, by tworzyć zdjęcia na tym samym, zachwycającym poziomie!

Teraz właśnie masz szansę uczyć się od takich mistrzów, jak Art Wolfe, Chris Weston, Jim Brandenburg i Joe Cornish, oraz fotografów "National Geographic" — Joela Sartore’a i Michaela Nicholsa! Oto książka wypełniona po brzegi eksperckimi poradami największych profesjonalistów świata w dziedzinie fotografii natury. Ich wykorzystanie umożliwi Ci podniesienie własnych umiejętności na zawodowy poziom i pobudzi Twoją wyobraźnię. Przeczytasz o tym, jak zadbać o idealną ostrość i ekspozycję fotografii w rozmaitych warunkach oświetleniowych oraz pogodowych czy podczas fotografowania zwierząt w ruchu. Poznasz także podstawy organizowania skutecznych wypraw w plener i wcześniejszego planowania ciekawych kadrów. Dzięki zadanym ćwiczeniom i projektom z każdym zdjęciem będziesz nabierać coraz większej pewności siebie. Wykształcisz w sobie praktyczne nawyki i umiejętności, dzięki którym zaczniesz myśleć i działać jak profesjonalista.

Podręcznik obejmuje zagadnienia z zakresu:
- wizualizacji i sztuki patrzenia "kadrami";
- planowania ciekawych zdjęć zwierząt i natury;
- organizacji rozmaitych wypraw w plener;
- wyboru i konfiguracji odpowiedniego sprzętu;
- malowania światłem i kontrolowania go;
- zrozumienia znaczenia ekspozycji i kontrastu;
- fotografii HDR, scalania zdjęć i bracketingu;
- artystycznych ustawień ISO i balansu bieli;
- redukcji szumów cyfrowych i wyboru priorytetu ostrości;
- psychologii elementów graficznych i ich roli w kompozycji zdjęć przyrodniczych;
- energii wizualnej, kształtu i potęgi barwy;
- fotografowania natury w czerni i bieli.

Zawiera także:
- sześć reguł fotografii przyrody… oraz sugestie, kiedy i jak je łamać;
- piętnaście bestsellerowych zdjęć od kuchni;
- ćwiczenia na sucho, które utrzymają Twoją fotograficzną formę;
- pięć treningów fotograficznych, które zrobią z Ciebie zawodowca;
- sześć inspirujących projektów fotograficznych do realizacji.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2011

źródło okładki: Wydawca (www.helion.pl)

maciekef | 2017-11-20

Z punktu widzenia lajka(czyli mnie) naprawdę duża porcja, podanej w przyswajalny sposób, wiedzy.

Oleg | 2014-10-29
Przeczytana: 17 grudnia 2014