Ściana

Wydawnictwo: Buchmann
The Sixth Man
CIA, Secret Service, spisek
dasio72

Najlepszy analityk CIA siedzi w więzieniu federalnym oskarżony o sześć morderstw. Jest geniuszem obdarzonym pamięcią ejdetyczną i był filarem rządowego programu wywiadowczego. Na tzw. Ścianie - monstrualnym ekranie, przez który przepływają w czasie rzeczywistym wszystkie dane wywiadowcze, potrafił skojarzyć tysiące faktów, zrozumieć ich logikę i przewidzieć konsekwencje. Co sprawiło, że dopuścił się tak potwornej zbrodni? Czemu milczy? Czy w ogóle rozumie sytuację, w jakiej się znalazł? Te i inne pytania nurtują parę prywatnych detektywów, Seana Kinga i Michelle Maxwell, niegdyś asów Secret Service, teraz poproszonych o pomoc przez adwokata oskarżonego. Wyniki śledztwa przejdą ich najśmielsze oczekiwania.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Hefajstosek | 2018-12-06
Przeczytana: listopad 2016

No,wreszcie trafiłem na książkę,która trzymała w niepewności do ostatniej linijki i to dosłownie.

Tym razem pan prawnik - pisarz wziął na tapetę tajemniczy świat agencji wywiadowczych.
Dwoje agentów - Seana Kinga i Michelle Maxwell miałem okazję poznac,kiedy krążyli wokół tajemniczej przeszłości prezydenta USA.

Po 11 września Amerykanie stają na głowie,żeby "bezpieczeństwo narodowe" nie było tylko frazesem.Jedna z firm realizuje tajemniczy E-Program,projekt śledzenia wszystkich danych wywiadowczych,z każdego możliwego źródła.Nad opracowywaniem danych pracuje jeden człowiek,jedyny w swoim rodzaju geniusz obdarzony niesamowitą pamięcią.
Jednak od "bezpieczeństwa narodowego" dla wielu ważniejsze jest własne bezpieczeństwo,ciepła,dobrze płatna posada oraz bezpieczna emerytura.
Dlatego za odpowiednią cenę są w stanie wyłamac się ze współpracy z innymi agencjami oraz firmami i rozgrywac własną grę.

Baldacci przedstawił mroczny świat,w którym nikt nikomu nie może ufac,trup ściele się...

Aaangelka | 2018-10-06

Przez kilka pierwszych rozdziałów zupełnie mnie nie zainteresowała i rozważałam nawet rezygnację, ale dałam jej szansę i okazała się naprawdę bardzo ciekawą i wciągającą powieścią kryminalną ze zwrotami akcji :)

mangusta | 2018-07-31
Przeczytana: 2015 rok

Jeżeli coś takiego istnieje to możemy się bać. Analizowanie wszystkich zdarzeń mogło by przynieść ogromna wiedzę, ale również chęć panowania nad światem.

jacks | 2018-05-10
Przeczytana: 10 maja 2018

Ale wtopa. To już nie jest ten Baldacci, którego lubiłem. To jakieś grafomańskie popisy na siłę. Czytałem kilka opinii i jestem zszokowany treściami typu "wciąga od początku", "świetna fabuła i intryga", "Sean King i Michell Maxwell pełnokrwiści detektywi, a ich dochodzenie porównywalne z doskonałymi klasykami". Bzdura. Powieść się wlecze jak flaki z olejem i ani nie wciąga ani intryguje, a dialogi takie jakieś wymuszone, sztuczne, w większości beztreściowe. Najgorsza powieść w tym cyklu. Czytałem na siłę bo.... to Baldacci. A to po prostu kiepścizna i tyle.

mercadoevy | 2017-10-02
Przeczytana: 2017 rok

Kolejna powieść z cyklu, w którym występuje Sean King i Michelle Maxwell. Zostają oni zaangażowani przez Teda Bergina, który jest przyjacielem i dawnym profesorem Seana. Detektywi mają mu pomóc w sprawie Edgara Roya, który jest oskarżony o zamordowanie sześciu osób. Wydaje się, że trudno będzie znaleźć dowody na jego niewinność, bo gdy przyjechała policja Roy był w stodole z łopatą, a obok leżały w dole ciała, które najprawdopodobniej kończył zakopywać. A jednocześnie jest on genialnym analitykiem pracującym dla amerykańskiego rządu i ma siostrę, która wierzy w jego niewinność i chce to udowodnić. Czy tak człowiek mógł zabić? Dlaczego zamknięto go w jednym z najbardziej strzeżonych wiezień i dlaczego pilnuje go FBI?

Sean King i Michelle Maxwell rozpoczynają śledztwo, które wywołuje efekt śnieżnej kuli. Do tego "wchodzą" między rozgrywki między amerykańskimi służbami specjalnymi i walka bezwzględnych przedsiębiorców o olbrzymie pieniądze przeznaczone na kontrakty.

Jest to...

tibn | 2017-09-08

Świetny... Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dotychczas nie znałem tego autora . Jakiś czas temu oglądałem bardzo fajny serial nieświadomy tego że jest na podstawie książki , bardzo się zawiodłem bo okazało się że zakończyli go po jednym sezonie . Minął jakiś czas i tu wpada mi w ręce przypadkiem ta książka ku mojemu miłemu zaskoczeniu opowiada ona przygody bohaterów serialu . Książka od samego początku wciąga oczywiście jest to moje zdanie pewnie związane z tym że takich bohaterów nie da się nie lubić sentyment z serialu.. Cały czas coś się dzieje akcja nie zwalnia poprostu świetna sensacja z zaskakującym zakończeniem

jw23 | 2017-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2017

Książka z serii czytamy, dobrze się bawimy i odkładamy. świetnie spełniła swoją rolę. Świetna rozrywka.

Marczewek | 2017-03-25
Przeczytana: 24 marca 2017

Książka niestety nie powala. Cały cykl King & Maxwell wygląda na mocno inspirowany Cobenem. Gdybym nie znał twórczości Baldacciego, z pewnością po tym co wyprawia w tej serii mógłbym go nazwać David "Coben" Baldacci.

Do pewnego momentu czytało się dobrze, i książka nawet mi się podobała. Natomiast wydaje mi się że ostatnie trzy rozdziały napisał ktoś inny (może Coben?). Są tak niepotrzebne i odrealnione, że zaniżam ocenę o dwie gwiazdki.
Od bardzo dawna nie czytałem tak skopanej książki w (dosłownie!) trzech ostaniach rozdziałach.

To po prostu masakra.

| 2016-11-07
Przeczytana: listopad 2016

Melania | 2016-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Książka ogólnie przyjemna. Prosta, łatwo się czyta, z bohaterami można się zrzyć, ale tylko na czas czytania. Gdy się książkę odkłada, zapomina się fabułe oraz główne postacie. Nie jest tak porywająca jak by można sądzić po komentarzach. Jednak zapewne sięgnę po inne dzieło tego autora. Przyjemna książka do pociągu, czy na wieczór, ale nic specjalnego.