Pan Kleks

Wydawnictwo: G&P

Wydanie zawierające wszystkie przygody Pana Kleksa: Akademia Pana Kleksa, Podróże Pana Kleksa, Triumf Pana Kleksa.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1900
Gwathgor | 2014-06-07
Przeczytana: 2002 rok

Nigdy nie kochałam tej książki tak mocno, jak "Winnetou" czy "Trzech muszkieterów", nie powracałam do niej tak często, jak do "Dzieci z Bullerbyn" czy "Historii żółtej ciżemki". W całości czytałam ją może raz. Bardzo nie lubiłam zakończeń dwóch pierwszych części, więc teraz tak naprawdę pamiętam tylko trzecią, "Triumf pana Kleksa".
A jednak bez "Pana Kleksa" - całego - trudno mi wyobrazić sobie swoje dzieciństwo. Magiczny, trochę psychodeliczny świat o nie do końca określonych zasadach z jednej strony trochę mnie przerażał, z drugiej niesamowicie fascynował, a Adaś Niezgódka, Mateusz i Alojzy Bąbel stali się wręcz kultowymi postaciami mojego wieku przedszkolnego i wczesnopodstawówkowego.
Właśnie, Alojzy Bąbel! Niby główne nemezis pana Kleksa, wiecznie szkodzące swemu, bądź co bądź, twórcy, ale jak tu go nie lubić, skoro w tej swojej niegodziwości jest tak urocze? Alojzy był pierwszą postacią, którą zaliczyłam do swojego prywatnego grona cholernie mrraśnych czarnych charakterów i...

Książkowo_czyta | 2011-11-07
Przeczytana: 1993 rok

Niezapomniany Ambroży Kleks i jego szkoła, w której uczniowie zgłębiają tajniki wielu bardzo niecodziennych przedmiotów.

michall_1985 | 2015-11-20
Przeczytana: styczeń 1993

Co tu dużo pisac...Tytuł mówi sam za siebie.Książka,która rozwija wyobraźnię.

A ekranizacja z Piotrem Fronczewskim w roli głównej dopełnia dzieła.

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Ukochana w dzieciństwie. Niestety nie miałam własnego egzemplarza, a w bibliotece szkolnej był tylko jeden i panie bibliotekarki nie chciały go wielokrotnie wypożyczać tej samej osobie. Niewątpliwie na zaliczenie tego tytułu do "ulubionych w dzieciństwie" poważny wpływ miały ilustracje Szancera.

Kandzia00 | 2016-11-17
Przeczytana: 12 października 2016

Książka opowiada o Panu Kleksie i uczniach. Wszyscy mają na pierwszą literkę A. Lecz jest jeden wyjątek, jest jeden.... Mateusz .Ale to nie jest uczeń. To kto??
No przecież ptak od "Pana Kleksa", który jest księciem zmienionym w kruka. Nie, nie opowiadam o tym, bo chciałabym zachęcić Was do czytania ;) Książka jest zabawna. Pełna fajnych przygód i opowieści!♥ Co jak co, książka była fajna mądra i co jeszcze można powiedzieć o fajnej książce :)

Woody | 2018-01-04
Przeczytana: 12 grudnia 2011

Trylogia o Panu Kleksie - historie genialne. Brzechwa pomalował moje dzieciństwo najpiękniejszymi barwami do tego stopnia, że Golarz Filip śnił mi się po nocach, a biegając po podwórku natężałem słuch, by piosenka zaprowadziła mnie do Akademii. Marzyłem o nieistniejących krainach, po których Pan Kleks podróżował, i wierzyłem w ich istnienie. Książka, do której wraca się z radością w sercu :)

gorzka | 2012-12-18
Przeczytana: grudzień 2012

Pan Kleks to przewrotny dziwak, ale i tak go kocham.

EmaxDomina | 2014-09-21
Przeczytana: 1978 rok

Nie lubiłam ani Kleksa ani tej jego menażerii. Dziś już nie dojdę dlaczego - myślę,że może dla dziecka to było zbyt dziwaczne, zbyt szalone tym szaleństwem, które dorosłym wydaje się urocze, a dla dzieci jest niepokojące.

rój_emocji | 2015-02-12
Przeczytana: 2013 rok

Perzygody tajemniczego Pana Ambrożego Kleksa. Skąd czerpie magie? Czy akademia zdoła przetrwać wszystkie trudy? Polecam. Książka mnie zaciekawiła.