Pan Kleks

Okładka książki Pan Kleks Jan Brzechwa
Okładka książki Pan Kleks
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Poraj Cykl: Pan Kleks (tom 1-3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Kleks (tom 1-3)
Oficyna Wydawnicza Poraj
1994-02-28
1994-02-28

Okładka książki Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowita Podwysocka-Modrzejewska, Monika Urbańska
Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowit...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...

Ten Alojzy to takie współczesne SI :P Zestarzał się nam ten Pan Kleks, ale dramy nie ma ;)

Brzechwa stworzył przepiękną historię, której przesłanie jest ponadczasowe. Dobro zawsze zwycięża pomimo wielu niszczycielskich sił. Udaje się Panu Kleksowi poprowadzić młodych ludzi drogą nieszablonowych rozwiązań, bajkowych przygód i niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Dziecięcych lektur czar. Wydanie w sztywnej okładce, pięknie ilustrowane. Z łezką nostalgii wracam do dziecięcego świat by czytać lub by podumać nad kolorową ryciną. Moją ulubioną częścią zawsze była Akademia Pana Kleksa. Pozostałe części mogłyby dla mnie nie istnieć.

Trylogia o Panu Kleksie - historie genialne. Brzechwa pomalował moje dzieciństwo najpiękniejszymi barwami do tego stopnia, że Golarz Filip śnił mi się po nocach, a biegając po podwórku natężałem słuch, by piosenka zaprowadziła mnie do Akademii. Marzyłem o nieistniejących krainach, po których Pan Kleks podróżował, i wierzyłem w ich istnienie. Książka, do której wraca się z radością w sercu :)

W ciągu minionych dwóch tygodni wypożyczyłam niemal wszystkie egzemplarze "Akademii Pana Kleksa" znajdujące siew bibliotece, w której pracuję. Na półce ostał się tylko egzemplarz "Pana Kleksa" z 1977, który tak smutno na mnie spoglądał, że go wzięłam i czytać zaczęłam, Początkowo miałam przeczytać tylko "Akademię", ale tak mnie wciągnęło, że szybciutko machnęłam również "Podróże" i "Tryumf". Brzechwa to miał łeb. Brzechwa to był mistrz. Brzechwa jednym z najlepszych polskich pisarzy JEST.

Cudowne wydanie przede wszystkim - duży format, twarda okładka, kredowy papier, piękne ilustracje... No i treść oczywiście, zdecydowanie jeden z ulubieńców dzieciństwa

Pamiętam jak w bodajże czwartej klasie podstawówki się z nią męczyłam. To była jedyna książka, której nie byłam w stanie "przetrawić". Brzechwa musiał mieć naprawdę niezłą wyobraźnię, żeby napisać coś tak pokręconego.

Wszystkie części były fajne, ale trzecia była najlepsza!

Wszystkie części były fajne, ale trzecia była najlepsza!

Pierwsza prawdziwa lektura

Pierwsza prawdziwa lektura