100 idei, które zmieniły fotografię

100 Ideas That Changed Photography
fotografia
sztuka
Bride

Kronika najbardziej wpływowych idei, które ukształtowały fotografię, poczynając od wynalezienia dagerotypu na początku XIX wieku aż do rewolucji cyfrowej i najnowszych odkryć. W zabawny i inteligentny sposób dostarcza wiedzy i pozwala zanurzyć się w świecie innowacyjnych koncepcji, wydarzeń społecznych i kulturowych oraz technologii i ruchów, które wpłynęły na rozwój sztuki fotografowania. Każda z uporządkowanych chronologicznie idei została bogato zilustrowana i omówiona przystępnym językiem, tak aby jak najlepiej oddać rozwój zagadnienia od momentu pierwszego pojawienia się danego pomysłu, aż po jego późniejsze oddziaływanie na rozwój fotografii.

źródło opisu: http://www.tmc.com.pl/100-idei-ktore-zmienily-fotografie.html

źródło okładki: http://www.tmc.com.pl/100-idei-ktore-zmienily-fotografie.html