Fotografia aktu

Mateusz

źródło okładki: zdjęcie autorskie

żabot | 2013-05-17
Przeczytana: 2001 rok

Poprzednik napisał, że nie można traktować ksiażki Pawelca jak kursu fotografii. Ma rację, ale nie do końca. Faktycznie nie jest to podręcznik techniczny, jak upozować modelkę, jak oświetlić, jaki zastosować sprzęt, jak wreszcie obrobić fotografię w komputerze. Ale przecież nie takie było zamierzenie Pawelca. To ksiażka o tym, o czym często zapomina się w fotografii nie tylko aktu. O budowaniu nastroju, o elementach innych niż sam model, które tworzą zdjęcie a wreszcie o tym, jak ważna jest więź psychiczna i komunikacja z samym modelem. Bez obopólnego zrozumienia celu, pomysłów fotografa ale też obaw czy zahamowań modela, akt łatwo może stać się doskonałą technicznie przeciętna fotografią gołego ciała.

Mateusz | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Opowieść polskiego fotografa o jego doświadczeniach w pracy z kobiecym ciałem. Prosta forma wypowiedzi, jasny opis zamysłów artysty. Historia kobiet i ich aktów. Coś inspirującego, ale nie można tego traktować jako kurs fotografii.

Proteus | 2014-05-22
Grzesio | 2013-03-22