Pierogi nie tylko po polsku.

Okładka książki Pierogi nie tylko po polsku. Alina Stradecka
Okładka książki Pierogi nie tylko po polsku.
Alina Stradecka Wydawnictwo: Świat Książki kulinaria, przepisy kulinarne
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2012-12-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-12-01
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7799-898-4
Tagi:
pierogi
Średnia ocen

7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
3034
2034

Na półkach: , ,

Dziś kulinarnie - pomimo świątecznego obżarstwa, ta książka sprawiła, że ślinka mi pociekła i nabrałam strasznej ochoty na pierogi. Lubię wszelkie pierogi, kluchy i makarony, a tutaj znalazłam niezwykle przepisy, które na pewno zagoszczą na moim stole.

Po inne książki pani Stradeckiej już sięgałam, podoba mi się forma przekazania przepisu jego wykonania. - jasna i prosta, bez udziwnień.
"Pierogi nie tylko po polsku" to inspiracja do wykonania świetnych dan głównych, ale również deserów i przystawek. Oprócz klasycznych przepisów na pierogi, znajdziecie tutaj pierogi na słodko, pierogi pieczone czy pierogi jarskie dla wegetarian. Mamy tutaj również przepisy na wyśmienite tortellini, pielmieni czy ravioli.
Moimi zdecydowanymi faworytami są pierogi ze szpinakiem i pierogi z kaszą gryczaną - te na pewno zagoszczą w mojej kuchni. Bardzo je lubię, ale nigdy nie potrafiłam ich zrobić.

Książka jest bardzo ładnie wydana, bogato ilustrowana, a ponadto obok każdego przepisu znajdujemy ciekawostki pod hasłem "Warto wiedzieć". Nie tylko uczymy się gotować, ale rozszerzamy swoją wiedzę - to świetne połączenie.

Zachęcam do sięgnięcia po tę ciekawą książkę i wypróbowanie przepisów.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/12/pierogi-nie-tylko-po-polsku-alina.html

Dziś kulinarnie - pomimo świątecznego obżarstwa, ta książka sprawiła, że ślinka mi pociekła i nabrałam strasznej ochoty na pierogi. Lubię wszelkie pierogi, kluchy i makarony, a tutaj znalazłam niezwykle przepisy, które na pewno zagoszczą na moim stole.

Po inne książki pani Stradeckiej już sięgałam, podoba mi się forma przekazania przepisu jego wykonania. - jasna i prosta,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2395
1778

Na półkach: , , ,

„Pierogi znane są w Polsce prawdopodobnie już od XIII w. Sprowadzone zostały przypuszczalnie z Dalekiego Wschodu poprzez Ruś. Podobno biskup Jacek Odrowąż zachwycił się ich smakiem podczas bytności w Kijowie i dzięki niemu zagościły w Polsce.”*

Pierogi w naszych domach to potrawa często spotykana. Z mięsem, kapustą i grzybami, jagodami a nawet pasztetem. Kto co lubi, prawdę mówiąc. Tradycyjne i te mniej tradycyjne. Kojarzą się z dzieciństwem i maminą kuchnią.

„Pierogi nie tylko po polsku” to książka z przepisami na różnego rodzaju pierogi. Przepisy poprzedza krótka notatka o cieście pierogowym. Przepisy są podzielone na dwie części: Pierogi gotowane oraz Pierogi pieczone i smażone. Każdy przepis zawiera składniki do ciasta i nadzienia, sposób wykonania oraz ciekawostki o danym daniu. Czasami jest też dołączona fotografia potrawy. Przepisy są różne, dla każdego znajdzie się tutaj coś dobrego. Wytrawne i trochę mniej, tradycyjne, ale i nowoczesne, wegetariańskie, egzotyczne. Proste i trudniejsze w wykonaniu.

Mistrzynią kuchni nie jestem, ba, ja prawie wcale nie gotuję. Nie moja bajka, trudno. Jednak gdy tylko zobaczyłam tę pozycję i wspomniałam o niej mamie musiałam ją mieć, a raczej musiała mieć ją moja rodzicielka. Zaznaczam więc, że opinia jest jej ubrana w moje słowa, gdyż twierdzi, że jej wypowiedz nie nadaje się na opublikowania. Słowo się rzekło i obietnicy trzeba dotrzymać.

„Pierogi nie tylko po polsku” to prawdziwa skarbnica wiedzy dla osób kochających pierogi w różnym wydaniu i lubiąca eksperymentować. Sama byłam zaskoczona ilością sposobów wykonania tej, mogłoby się wydawać, prostej potrawy. Plusem tego wydania jest różnorodność, jak już było prędzej wspomniane, każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego znajdują się tu pomysły, które można wykorzystać w rodzinnym gronie jak i na jakiejś większej uroczystości. Przepisy z różnych części naszego kraju, ale i innych miejsc. Połączenia często… dziwne, ale z pewnością smaczne. Każdy sposób wykonania jest opisany czytelnie i zrozumiale.

Książka ta została wydana na papierze, który szybko się nie zniszczy podczas korzystania z niej w kuchni. Oprawa graficzna jest ładnie wykonana, dużej ilości przepisom towarzyszą zdjęcia, pokazujące jak dana potrawa wygląda. Wszystko jest opisane w sposób jednolity i bez problemu da się odnaleźć to czego akurat szukamy.

„Pierogi nie tylko po polsku” przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi pichcenia. Jedna potrawa, a ile można z nią zrobić na tyle przeróżnych sposobów. Dzięki niej zaspokoicie nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Polecamy!

* Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pierogi)

„Pierogi znane są w Polsce prawdopodobnie już od XIII w. Sprowadzone zostały przypuszczalnie z Dalekiego Wschodu poprzez Ruś. Podobno biskup Jacek Odrowąż zachwycił się ich smakiem podczas bytności w Kijowie i dzięki niemu zagościły w Polsce.”*

Pierogi w naszych domach to potrawa często spotykana. Z mięsem, kapustą i grzybami, jagodami a nawet pasztetem. Kto co lubi,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    21
  • Chcę przeczytać
    10
  • Książki kulinarne, które posiadam
    1
  • Posiadam
    1
  • Ulubione
    1
  • ♦ 52 książki - 2012 ♦
    1
  • Wyd. Świat Książki
    1
  • Kulinaria
    1
  • Od wydawnictwa
    1
  • Posiadam ♥
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pierogi nie tylko po polsku.


Podobne książki

Przeczytaj także