Znów będzie pięknie, choć inaczej. Poradnik dla owdowiałych kobiet

Wydawnictwo: WAM
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
żałoba, psychologia
poradniki
7izka7

Wrócił z pracy, fajrant, i nagle przestał żyć. Pogotowie, reanimacja, policja, zwłoki odwiezione. Zabrany. Zabrakło czasu na pożegnanie, zabrakło czasu na zrozumienie. To obrazek z życia wzięty. Opis śmierci, która jak złodziej włamuje się do domu małżonków. Pustoszy, zabiera, rodzi smutek, a życie kobiety zmienia w mgnieniu oka. Ale czy to koniec? Niniejsza książka to ciepły i wrażliwy...

Wrócił z pracy,
policja,
zwłoki odwiezione.
Zabrany.
Zabrakło czasu na pożegnanie,
zabrakło czasu na zrozumienie.

Ale czy to koniec?
Niniejsza książka to ciepły i wrażliwy towarzysz dla owdowiałych kobiet. Podpowiada, jak poradzić sobie z bólem po stracie męża i ułożyć życie na nowo.
Daje nadzieję, że któregoś dnia słońce znowu wyjrzy zza chmur.
I znów będzie pięknie, choć inaczej.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62820

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62820

Aneczka | 2013-04-01
Przeczytana: 31 marca 2013

Dlaczego sięgnęłam po tę właśnie lekturę? Sama nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie. Książeczka podziałała na moją wyobraźnię nadzwyczaj obrazowo, a jednocześnie wpędziła w lekką depresję uświadamiając, iż będąc mężatką stałam się potencjalną ofiarą przeznaczenia.

Angelika Daiker jest doktorem teologii, pracuje jako referent do spraw opieki nad umierającymi i ludźmi po stracie bliskich, kształci terapeutów opiekujących się osobami w żałobie. W omawianej książce porusza nad wyraz delikatny problem wdowieństwa kobiet. Wiadomo przecież, że istnieje liczne grono mężczyzn dotkniętych podobnym zjawiskiem, jednak Autorka poświęciła swój czas i uwagę przede wszystkim wdowom w różnym przedziale wiekowym.

"Dla kobiet utrata najbliższej osoby jest bolesna na każdym etapie życia - wszystko jedno czy nastąpi ona w podeszłym wieku, gdy oboje mają już za sobą długą wspólną drogę, czy gdy są młodymi seniorkami, kiedy mają jeszcze przed sobą wiele ważnych lat życia, bądź...