Afgańska pułapka

Wydawnictwo: Wołoszański
Mullah's Storm
978-83-62770-17-5
komarro20

Z bazy lotniczej Bagram w Afganistanie startuje samolot amerykańskich Sił Powietrznych z ważnym jeńcem na pokładzie. Muzułmański przywódca religijny ma zostać przetransportowany do tajnego więzienia i przesłuchany. Samolot zostaje jednak zestrzelony nad górami Hindukusz. Trwająca zamieć śnieżna uniemożliwia podjęcie akcji ratowniczej. Ocalały w wypadku nawigator wraz z tłumaczką mają nie dopuścić, by więźnia przejęli talibowie. Rozpoczyna się pościg wśród niegościnnych terenów górskich w państwie, w którym każdy napotkany człowiek może okazać się śmiertelnym wrogiem.

Powieść Thomasa W. Younga to historia, którą mogłoby napisać samo życie. O brutalnych realiach wojny, którą przetrwają tylko najsilniejsi. O sile przyjaźni, która okazuje się jedyną cnotą w świecie pozbawionym wartości - gdzie obowiązuje prawo siły, a najlepszą obroną jest atak.

źródło opisu: Wydawnictwo Wołoszański, 2012

źródło okładki: oficjalna strona www wydawcy

Miras | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Jedna z wielu książek o tej tematyce, ale można przeczytać.
Nr 31/52/2015

marek52k | 2014-09-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

To jest opowieść o wojnie w kameralnym wymiarze. Pojedynek dwóch drużyn na obszarze kilku dolin wysoko w górach. My i oni. My, to Amerykanie i świeżo wyszkoleni afgańscy rządowi żołnierze. Oni to talibowie i Al-kaida, terrorem zmuszająca afgańskich chłopów do posłuszeństwa. Początek walki, same porażki, zestrzelony samolot, uwolnienie mułły,uprowadzenie kobiety-żołnierza. Technologia i dobre wyszkolenie robią swoje, zwycięstwo przychodzi. To jest rywalizacja bezwzględna, giną ludzie. Za dużo w tej opowieści jest propagandy. W Afganistanie Wojna nie jest usłana sukcesami Armii USA i sojuszników. Jeszcze jedna pozycja o micie niezwyciężonej amerykańskiej armii.