Na krańcach miasta

At the City’s Edge
978-83-7508-243-2
Chicago, granice, Irak
Ag2S

Jason wrócił właśnie do domu z Iraku i marzy jedynie o tym, żeby spędzić lata na piciu i uganianiu się za spódniczkami. Ale ktoś zamordował mu brata, Michaela, a teraz poluje na jego ośmioletniego bratanka. To, co zaczyna się jako pogoń za sprawiedliwością, bardzo szybko wymyka się spod kontroli, kiedy ogień podłożony pod knajpę Michaela okazuje się zbrodniczym podpaleniem, a walki gangów szalejące na gorących ulicach Chicago zaczynają bić na głowę wszystko, czego Jason był świadkiem w Bagdadzie.
W tym mrocznym thrillerze Marcus Sakey zgłębia od podszewki najniebezpieczniejsze zaułki Chicago, bada granice miłości do rodziny i przede wszystkim spełnia oczekiwania, jakie rozbudził swoim entuzjastycznie przyjętym debiutem „Na ostrzu”.

emka | 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

Nieco przewidywalna i momentami naszpikowana-w moim mniemaniu- absurdalnymi rozwiązaniami. Mimo wszystko czyta się przyjemnie. Znośne dialogi, książka nie nudzi, opisy wydarzeń i miejsc nie są niepotrzebnie rozwlekane na kilka stron, szybka akcja- 6 gwiazdek.

Marcus Sakey zbierając materiały do swoich powieśći podążał jak cień za policjantami z wydziału zabójstw oraz zwiedzał kostnice.Aktualnie razem z żoną mieszka w Chicago i z pewnością doskonale wie o czym pisze w swych dziełach.Autor dobrze przyjętego przez krytyków "Na ostrzu" daje nam kolejny powód by czujnie obserwować jego talent literacki.

Bohaterem książki "Na krańcu miasta" jest były żołnierz służący w Iraku Jason Palmer.Po powrocie do kraju, gnębiony wspomnieniami wojny spędza czas na uganianiu się za panienkami i nadużywaniu alkoholu.Pewnego dnia zostaje zaatakowany przez gangstera, który wypytuje go brata.W co wplątał się Michael ojciec ośmioletniego Billy-ego?Tego już nie zdoła mu opowiedzieć, ponieważ zginął w płomieniach swojego baru.Życie Jasona od teraz diametralnie się zmienia.Musi wziąć pod opiekę bratanka jedynego świadka zbrodni oraz dowiedzieć się kto i za co zabił mu brata.Pomaga mu w tym piękna latynoska policjantka Cruz.

Jeśli lubisz dobrą sensacje i ślepo...

nicholas | 2012-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Sakey daje rade. Czasem ma sie wrazenie, ze gdzies to widzialem, slyszalem, czytalem, ale cos mowi, zeby czytac dalej. Staly, dobry poziom jest trzymany. Sakey ogolnie nie schodzi nizej.

md66574 | 2012-02-16

"Na ostrzu" moim zdaniem lepsza.

Ivi | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017