Afgańskie Piekło

Wydawnictwo: Wołoszański
Silent Enemy
rosa-yeryha

"Thomas W. Young zainspirowany własnymi przeżyciami wojennymi, napisał kilka powieści sensacyjnych o wojnie w Afganistanie. Akcja książki Afgańskie Piekło rozgrywa się na pokładzie samolotu C-5 Galaxy lecącego z rannymi z bazy Bagram w Afganistanie do Niemiec. Wkrótce po starcie pierwszy pilot, major Michael Parson, dowiaduje się, że terroryści umieścili bomby na pokładach samolotów...

Akcja książki Afgańskie Piekło rozgrywa się na pokładzie samolotu C-5 Galaxy lecącego z rannymi z bazy Bagram w Afganistanie do Niemiec. Wkrótce po starcie pierwszy pilot, major Michael Parson, dowiaduje się, że terroryści umieścili bomby na pokładach samolotów opuszczających Afganistan. Ładunki wybuchną przy próbie lądowania. Rozpoczyna się z pozoru beznadziejna walka o życie ludzi.
Autor w mistrzowski sposób buduje napięcie swojej opowieści, bowiem wróg czai się wszędzie...a jego obecność przybiera zaskakujące formy. Na każdym kroku czeka śmierć, od której Parsonowi już raz udało się uciec... "

źródło opisu: Wydawnictwo Wołoszański, 2011

źródło okładki: http://www.woloszanski.pl

ampH | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Lubię książki o tematyce wojennej oraz okołowojennej, dlatego długo nie zastanawiałem się nad zakupem "Afgańskiego Piekła". Jeśli dorzucić do tego bardzo niską cenę, jaką zaproponowało za tę pozycję Auchan, to chyba nikogo nie powinno zdziwić, że książka Thomasa Younga trafiła do mojej prywatnej biblioteczki. Zastanawiałem się w jaki sposób autorowi wyjdzie stworzenie fikcji na bazie własnych doświadczeń i dość szybko się okazało, że całkiem nieźle. Przede wszystkim jednak Thomas Young pokazał się jako dobry "wykładowca", który w prosty sposób potrafi przekazać bardzo skomplikowane rzeczy.

Major Parson miał odbyć z Afganistanu rutynowy lot samolotem C-5 Galaxy - ogromnym transportowcem, który na co dzień służy do przenoszenia dużych ładunków. Na skutek niespodziewanego ataku bombowego w Afganistanie, podczas którego wiele osób zostało rannych, nastąpiła mała zmiana planów. Dowódca samolotu musiał naprędce zmienić C-5 w latający szpital. To zadanie - mimo tego, że samo w sobie było...

Slupek | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Bardzo ciekawa i trzymająca w napięciu powieść. Do tego napisana w taki sposób, że czyta się ją naprawdę przyjemnie. Choć dużo w niej języka wojskowego i lotniczego, to czytelnik wszystko stara się zrozumieć i już po kilkudziesięciu stronach można wczuć się w role pilota i dowódcy.

Autor zbudował fabułę w taki sposób, że mocno zżyłem się z bohaterami. Do tego stopnia, że na końcu zrobiło mi się autentycznie smutno, że nie wszystkim udało się przeżyć ten feralny lot... Książkę polecam każdemu, kto choć odrobinę lubi wojskowe klimaty i pełną dramaturgii akcję.

Telefon | 2018-09-24
nekochanowa | 2018-03-27