Zbieg

Tłumaczenie: Marek Fedyszak
Cykl: Amanda Jaffe (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Fugitive
Marek Fedyszak
Gośka

Charlie Marsh, który odsiaduje drobny wyrok za oszustwo, staje się niespodziewanie bohaterem i celebrytą, gdy podczas próby ucieczki ratuje życie strażnikowi więziennemu. Fortuna kołem się toczy... Podejrzany o zastrzelenie amerykańskiego kongresmana, musi opuścić kraj. Chroni się w Batandze - afrykańskim państewku, z którym USA nie ma umowy o ekstradycję, rządzonym przez sadystycznego dyktatora Jean-Claude`a Batiste`a. Po dwunastu latach pobytu na łasce psychopaty, niepewny dnia ani godziny, Charlie ma dość. Pozostaje mu tylko jedno wyjście: musi stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Ponownie ucieka, tym razem z powrotem do Stanów, gdzie grozi mu kara śmierci za zabójstwo. Obrony Charliego podejmuje się młoda prawniczka Amanda Jaffe. Ale nawet w USA jej klient nie może czuć się bezpieczny. Niektórzy wpływowi ludzie nie cofną się przed niczym, by na zawsze pogrzebać prawdę o zbrodni popełnionej przed dwunastoma laty. Charliego ściga też szef tajnej policji afrykańskiego dyktatora, który ma własne ważne powody, by go zabić...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros

źródło okładki: Wydawnictwo Albatros

Monika | 2014-11-18
Na półkach: 2014
Przeczytana: 16 listopada 2014

Spory kawałek (400 stron) naprawdę dobrej sensacji. Nie jest to książka, którą będę wspominać za rok czy dwa, ale z czystym sumieniem daję mocne 6 gwiazdek i polecam jako lekturę na jesienny wieczór.

Anika | 2013-10-12
Przeczytana: 03 października 2013

Thriller prawniczy z dość szybko toczącą się akcją. Dobre czytadło, ale niczym nie zaskakuje.

Katrina | 2015-08-26
Na półkach: Sensacja
Przeczytana: 2015 rok

Charlie March, drobny oszust, odsiaduje swój niewielki wyrok. Niedługo przed zwolnieniem go z więzienia, jego towarzysz niedoli próbuje ucieczki. Charlie nie tylko powstrzymuje go przed tym, ale również ratuje życie jednemu ze strażników, za co szybko zostaje okrzyknięty bohaterem. Po wyjściu z więzienia pisze książkę i zdobywa sławę... i wszystko byłoby w porządku, gdyby wkrótce nie został posądzony o morderstwo. Ucieka więc z USA do Batangi, szukając schronienia. Po kilkunastu latach ma dość nieustannego życia w strachu przed rządzącym krajem tyranem, a ponieważ grozi mu dość poważne niebezpieczeństwo, postanawia wrócić do kraju i stawić czoła rozprawie sądowej, jaka czeka go na miejscu.
Zbieg to połączenie kryminału z sensacją, przedstawiającą przy okazji zmagania adwokatów w obronie swoich klientów. Muszę przyznać, że mniej więcej tego się po książce spodziewałam - mamy wielką, nagłośnioną sprawę i powiedziałabym, że typowe dla Amerykanów szybkie zwroty akcji. W powieści sporo...

figlarna24 | 2012-10-31
Na półkach: Rok 2012
Przeczytana: 30 października 2012

Phillip Margolin, prawnik z zawodu, pisuje thrillery. Jego najsłynniejszą powieścią jest skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją "Nie zapomnisz mnie" opatrzona niezwykle zaskakującą pointą. Jego książki często porównuje się do "Milczenia owiec" Thomasa Harrisa i "Firma" Johna Grishama.
Wcześniej nie czytałam żadnej pozycji, która wyszła spod pióra pisarza. Na pierwszy ogień poszła książka pod tytułem "Zbieg".

Główny bohater "Zbiega" - Charlie Mash, odsiadujący wyrok w więzieniu. Jest on drobnym oszustem. Staje się on niespodziewanym bohaterem i celebrytą, gdy podczas próby ucieczki współwięźnia ratuje życie strażnikowi więziennemu. Fortuna kołem się toczy... Wdaje się on w romans z zoną szanowanego konkresmena, który niedługo ginię. Podejrzany o zastrzelenie amerykańskiego kongresmena, musi opuścić kraj. Chroni się w Balandze-afrykańskim państewku, z którym USA nie ma umowy o ekstradycję, rządzonym przez sadystycznego dyktatora Jean-Claude'a Batiste'a. Po 12 -stu latach pobytu...

jaga | 2013-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2013

Bardzo dobra książka w swoim gatunku. I do końca nie wiadomo kto zabił. Styl lekki, nie wyrafinowany, ale w tego typu powieściach żadnego wyrafinowania się nie oczekuje. Szkoda, że główny bohater taki sobie przeciętny, raczej mało sympatyczny i to prawdziwe uczucie, do którego w końcu się przyznaje, wcale nie wydaje się takie prawdziwe. Wykreowane jest raczej dla ocieplenia wizerunku. Oczywiście polecam, bo czyta się lekko i akcja bardzo wciąga.

Krzysztof | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane w 2015
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Faktycznie trąci Grishamem. Lekko napisana książka, która wciąga od pierwszych stron. Niby 400 stron a nawet nie wiadomo kiedy się skończyło czytać. Już w połowie książki pobiegłem do biblioteki aby wypożyczyć kolejną pozycję autora. Gorąco polecam fanom Grishama i itp autorów.

amalgamat | 2015-01-26
Przeczytana: styczeń 2015

Solidna sensacja z lekkim domieszkiem atmosfery grozy i ścielącym się nie z rzadka trupem w tle. Całość otoczona zgiełkiem procesów sądowych i niepodważalną rolą mamony w życiu. Przyjemna lektura.

MagdelanaMoll | 2015-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Lubię książki Grishama, dlatego chętnie sięgam po Margolina-podobnie pisze, powieści wciągają, akcja wartka.
Także i przy Zbiegu się nie zawiodłam- nie mogłam się oderwać, chciałam wiedzieć co dalej, no i oczywiście niespodzianka na końcu:)

Zaczytana | 2017-04-11
Na półkach: Posiadam