Leo, Leo i morze czyli o duchu z muzeum, który zaczarował mapę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Terytoria dzieciom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
978-83-7453-819-0
jagarkar

Druga część przygód Leosia i Leontynki, którzy wraz z klasą idą zwiedzać Muzeum Morskie. Tam malują mapę, która za sprawą tajemniczego Marlea, dobrego ducha muzeum, przenosi fantastyczne pomysły do świata rzeczywistego. Dzięki mapie dzieci przeżywają niesamowite przygody – wyruszają na Wyspy Potworów, odnajdują skarb i idą stawić czoła groźnym piratom.

źródło opisu: Wydawnictwo Słowo/obraz Terytoria, 2007

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,477.html