DROGI I BEZDROŻA

Wydawnictwo: Stapis
83-60429-03-3
Marcelina

Niezwykle dotkliwe doświadczenia prawie 1,5 miliona ludzi wywiezionych w czasie II wojny na Syberię zdecydowanie zbyt słabo funkcjonują w polskiej świadomości historycznej, a w przypadku młodego pokolenia można wręcz mówić o nieświadomości. Dlatego dobrze się dzieje, gdy nieliczni żyjący świadkowie i uczestnicy ówczesych wydarzeń mimo sędziwego wieku i trudności związanych z tzw....

Niezwykle dotkliwe doświadczenia prawie 1,5 miliona ludzi wywiezionych
w czasie II wojny na Syberię zdecydowanie zbyt słabo funkcjonują w polskiej świadomości historycznej, a w przypadku młodego pokolenia można wręcz mówić o nieświadomości. Dlatego dobrze się dzieje, gdy nieliczni żyjący świadkowie i uczestnicy ówczesych wydarzeń mimo sędziwego wieku i trudności związanych z tzw. rozdrapywaniem ran sięgają po pióro by zapisać Historię przeżytą na własnej skórze.
DROGI I BEZDROŻA to przejmująca opowieść o losach pewnej rodziny z Podola, której po 6 latach syberyjskiej niewoli udaje się powrócić do Polski, niestety z pewnym bardzo ciążącym bagażem. Wszyscy Sybiracy dźwigają go do dzisiaj. Możemy mieć jedynie nadzieję, że dzięki czytaniu podobnych książek ten ciężar staje się choć trochę lżejszy.

źródło opisu: http://www.stapis.com.pl/beletrystyka.html#swiderska

źródło okładki: http://www.stapis.com.pl/beletrystyka.html#swiderska