Okładka książki Kto wiatr sieje...

Kto wiatr sieje...

Autor:
Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 4)
tłumaczenie
literatura współczesna
typ
papier
Ag2S
7,05 (990 ocen i 108 opinii)

Opis książki

25 urodziny to bardzo ważny moment w życiu Barta. Zgodnie z wolą babki tego dnia stanie się on właścicielem rodzinnej posiadłości. Na jubileuszowe przyjęcie zjeżdża się cała rodzina. Pojawiają się Cathy i Chris, a także rodzeństwo Cindy i Jory z żoną Melodie. W posiadłości jest też dawno uznany za zmarłego wujek Joel. Spotkanie nie przynosi jednak nikomu nic dobrego. Dla rodziców Barta wizyta w Foxwort Hall wiąże się z traumatycznymi przeżyciami, jest wspomnieniem trzech lat, które jako dzieci spędzili uwięzieni na strychu rezydencji. Jory ulega poważnemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jego życie, a cienie przeszłości próbują dosięgnąć następnego pokolenia...

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

Opinie czytelników
Gosia | 2014-01-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Czytając tę książkę nie można się pozbyć wrażenia, że wszystkie nieszczęścia świata spadły na tę rodzinę.
Ta książka to opowieść o konsekwencjach kazirodczej miłości skazanej na potępienie. Jakakolwiek piękna by ona nie była, jest niewłaściwa i nie pozostaje bez wpływu na innych członków rodziny. W tym wielkim i luksusowym domu nikt tak naprawdę nie jest szczęśliwy, nie ma właściwych relacji rodzinnych i miłości, która przetrwałaby przeciwności losu. Każdy członek rodziny nosi jej piętno. Wypadki i problemy nie opuszczają tej rodziny jakby musieli płacić daninę za krótkie chwile szczęścia w swoim życiu.
Cała opowieść chwilami przypomina "Modę na sukces, gdzie w ramach rodziny, jej członkowie wymieniają się partnerami.
Nie brakuje jednak tej książce emocji. Główna bohaterka stara się scalić swoich bliskich w kochającą się i szanującą nawzajem rodzinę, ale skutek jest marny. Ciągle czuje się wiszącą w powietrzu katastrofę.
Do połowy czytało się całkiem dobrze, ale potem historia staw...

teri | 2014-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Troszke gorsza czesc od poprzednich.Draznilo mnie zbyt sporo spraw.Na przyklad tolerowanie "wujaszka" Joela.Poza tym,sielanka i dramat...troszke to wszystko jest za chaotyczne.Zakonczenie smutne,ale tego sie spodziewalam.La quarta parte di storia di famiglia Dollangangerow..........

korcia | 2014-03-20
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 marca 2014

Po dłuższej przerwie powracamy do losów rodziny Dollangangerów. Jak zapewne pamiętacie po zachwytach nad pierwszą częścią ("Kwiaty na poddaszu"), kolejne dwie ("Płatki na wietrze" i "A jeśli ciernie") zdecydowanie mnie rozczarowały. Teraz przyszła kolej na czwartą.

Cathy ma pięćdziesiąt dwa lata, Chris – pięćdziesiąt cztery. W końcu są bogaci, ich syn Bart jest spadkobiercą wielkiej fortuny Foxworth'ów, stara się przywrócić do dawnej świetności siedzibę rodziny – Foxworth Hall. Już niedługo, bo w dniu swoich dwudziestych piątych urodzin, ma przejąć wielki majątek.

Bart w ciągu ostatnich lat zmienił się z chłopca sprawiającego wiecznie problemy w świetnego ucznia. Niedawno ukończył studia prawnicze w Harvardzie i to jemu przypadł zaszczyt wygłoszenia pożegnalnego przemówienia na uroczystości wręczenia dyplomów. (Śmieszy mnie trochę fakt, że twórcy książek i filmów zawsze honorują swoich bohaterów właśnie w ten sposób).

Drugi syn Cathy – Jory – odnosi wra...

boziaczek | 2013-06-20

"Kto wiatr sieje" to czwarta i przedostatnia odsłona sagi "Kwiaty na poddaszu". Zdecydowanie jest to lektura, wobec której nie można przejść obojętnie i na długo pozostaje pamięci.
Z powieścią "Kto wiatr sieje" jest podobnie. Historia Cathy i Chrisa oraz ich dzieci zatacza koło. Wracają do Foxworth Hall - miejsca, które nigdy nie dało im o sobie zapomnieć, które było "symbolem" ich cierpienia. Ich nieoczekiwany powrót wiążę się z uczczeniem urodzin syna Cathy - Barta. Jest to dla całej rodziny próba zmierzenia się z przeszłością, pogodzeniem z nią, przebaczeniem i zrozumieniem. Czy cała rodzina wyjdzie z niej zwycięsko? Przekonajcie się sami...
Jak wszystkie pozostałe powieści tej autorki, książkę czyta się bardzo dobrze i szybko.
Polecam, a sama zabieram się za ostatnią część!

Versatile | 2013-06-22
Przeczytana: 10 lutego 2013

Foxwort Hall to miejsce, które dla Cathy i Chrisa nie kojarzy się z niczym pozytywnym. To tutaj bohaterowie zaznali niewyobrażalnego cierpienia, poznali smak zakazanej miłości, a także śmierci. Wydawać by się mogło, że każdy normalny człowiek, znajdujący się w ich sytuacji, omijałby okolicę owej posiadłości szerokim łukiem. Tymczasem rodzeństwo, złączone fatalnym uczuciem, jak gdyby nigdy nic wprowadza się do odbudowanej po latach rezydencji. Teraz Bart, jako pan domu i prawny właściciel majątku, może sprawować pełną kontrolę nad życiem wszystkich mieszkańców posiadłości.

Ogólnie rzecz biorąc to nie mam żadnego instynktu mordercy, aczkolwiek w trakcie lektury książki pani Andrews po raz pierwszy zdarzyło mi się posiadać przemożną chęć uśmiercenia jednego z głównych bohaterów. Po prostu przez większość powieści zastanawiałam się kiedy wreszcie jakaś cegła całkiem przypadkowo spadanie Bartowi na głowę i tym samym uwolni całą rodzinę od wszelkich utrapień, które powodował owy mężczyzna....

izabela81 | 2013-11-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 23 listopada 2013

"Kto wiatr sieje" to czwarta część o losach rodzeństwa Dollangagerów. Kiedy Corrine Foxworth (matka dzieci) umiera, pozostawia rodzinną posiadłość - Foxworth Hall - swojemu synowi Christopherowi. Jednak będzie on zarządzał nią tylko do 25 urodzin wnuka Corrine - Barta. Chris i Cathy są już atrakcyjnymi pięćdziesięciolatkami. Relacje rodzinne zaczynają się komplikować, gdy go Foxworth wraca uznany za zaginionego wuj Joel aby przypomnieć Chrisowi i Cathy o konsekwencjach i życia w grzechu. Czy wydarzy się kolejna tragedia?
Kończąc sagę o rodzinie Dollangagerów muszę powiedzieć, że wszystkie 4 części bardzo mną wstrząsnęły. Jeszcze długo nie mogłam zapomnieć o tych okropnych rzeczach, które czytałam z zapartym tchem.

Katherina87 | 2013-09-26

IV Tom sagi o Dollangangerach.
W zaklętym kręgu rodzinnych tajemnic.
Cathy i Chris znów przybywają do odbudowanego i urządzonego z przepychem Foxworth Hall. Na przyjęcie z okazji dwudziestych piątych urodzin Barta przyjeżdżają również Jory z Melodie i szesnastoletnia Cindy. Wydaje się, że koszmary przeszłości minęły, a rodzinne konflikty zostały zażegnane, gdy pojawia się uznany za zaginionego Joel Foxworth.

Tom tej sagi opowiadany jest z perspektywy Cathy.

Notka amerykańskiego wydawcy o Virginii C. Andrews. Pozostawiam po sobie nie tylko bogatą spuściznę literacką, ale również poniższe słowa, które powinny stać się inspiracja dla wielu z nas:
„wychowałam się w środowisku robotniczym. Mój ojciec kochał książki równie gorąco jak ja. Kiedy miałam siedem lat, zaprowadził mnie do biblioteki publicznej i założył mi pierwszą kartę. Wrócił do domu z dwiema książkami, ja zaś wypożyczyłam dziewięć.
Książki otwierały przede mną drzwi, o których istnieniu nawet mi się nie śniło. Wyrywały mn...

StaraNiania | 2013-03-28
Przeczytana: 27 marca 2013

Spędziłam kilka miłych dni przy tej książce. Wciągnęła mnie i ciekawiła do samego końca. Końca, który mnie wzruszył jak żadna inna książka. Czuję się uzależniona od sagi Dollangerów.

Kaś | 2013-10-05
Przeczytana: 04 października 2013

Ze wszystkich książek z tej serii, zrobiła na mnie największe wrażenie. Zdążyłam zżyć się już z bohaterami, zarówno Cathy i Chrisem, jak i młodszym pokoleniem, tym bardziej i silniej przeżywałam każde zdarzenie opisywane w "Kto wiatr sieje". Wypadek Jory'ego i problemy jego żony, wieczne poszukiwanie swojej tożsamości przez Barta, dojrzewanie Cindy... Nie uważam, żeby nagromadzenie nieszczęść było tu nienaturalne. To wielopokoleniowe problemy rodzinne, nigdy nie rozwiązane, a zapoczątkowane przed laty,zbierają swoje żniwo nawet wśród najmłodszego pokolenia. Książka trzyma psychologiczny poziom poprzednich i choć zakończenie nie do końca wszystko wyjaśnia, lektura spełnia swoją funkcję. Wielokrotnie odkładałam ją, zła na to, co się wydarzyło, by za chwilę wrócić, jak zahipnotyzowana, do dziejów Foxworthów. Coś jest w tej historii, co przyciąga, moim zdaniem słusznie.

miki24gr | 2012-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2012

czwarta część bestsellerowej powieści trzyma w napięciu aż do końca.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto