Świat Edeny - Część 2

Seria: Mistrzowie Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le Monde d'Edena
komiksy

Oryginalna wizja rajskiego świata przyszłości w wykonaniu giganta komiksu – Moebiusa! Główni bohaterowie, astronauci Stel i Atan, na skutek awarii stacji kosmicznej trafiają na obcą, pustynną planetę. Zwabieni dziwnym światłem, odnajdują gigantyczną piramidę, a wokół niej koczowisko tysięcy istot z różnych ras całej galaktyki. Okazuje się, że nie znaleźli się tu przypadkowo. Czeka ich podróż...

Główni bohaterowie, astronauci Stel i Atan, na skutek awarii stacji kosmicznej trafiają na obcą, pustynną planetę. Zwabieni dziwnym światłem, odnajdują gigantyczną piramidę, a wokół niej koczowisko tysięcy istot z różnych ras całej galaktyki. Okazuje się, że nie znaleźli się tu przypadkowo. Czeka ich podróż na legendarną, rajską planetę Edenę, położoną w centrum wszechświata. Nawet nie podejrzewają, w jaki sposób ta podróż ich zmieni. Dotąd uzależnieni od technologii i przez to „bezpłciowi” towarzysze zaczynają się przeistaczać: jeden staje się mężczyzną, a drugi kobietą… Rozłąka wskutek kłótni będzie początkiem niezwykłych przygód, które bohaterowie, chcąc ponownie się spotkać, przeżywają w różnych krainach Edeny…

„Świat Edeny” to fascynująca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o wyrywaniu się ze schematów życia, o przemianie duchowej i fizycznej, która może doprowadzić człowieka na wyższe stadium świadomości.

Autor stworzył komiks, który, mieszając elementy klasycznego science fiction z oniryzmem, prowadzi czytelnika znacznie dalej w głąb samego siebie, niż byłaby to w stanie uczynić zwykła, przygodowa opowieść. Jednocześnie w albumie nie brakuje akcji, walki, intryg, potworów, dziwnych światów. To historia znakomicie łącząca elementy przygodowe z walorami intelektualnymi i duchowymi.

W edycji polskiej sześć tomów wydania oryginalnego zostało zebranych w dwa woluminy.

Seria wyrosła z bożonarodzeniowego komiksu reklamowego, który Moebius przygotował dla francuskiego producenta samochodów Citroen. Okazało się, że kilkustronicowa reklama rozrosła się do rozmiarów albumu, a potem kilkutomowego cyklu! A wszystko przez logo Citroena, które Moebiusowi skojarzyło się ze statkami kosmicznymi… Zupełnie inny niż przypuszczali właściciele samochodowego koncernu okazał się także wydźwięk dzieła Moebiusa - stało się ono opowieścią negującą pozytywny wpływ rozwoju technologicznego na życie ludzkie…

Moebius (prawdziwe nazwisko: Jean Giraud) jest także twórcą innych znakomitych cykli, które zostały wydane w Polsce przez Klub Świata Komiksu: legendarnego „Incala” oraz „Feralnego Majora”, który przez wiele mediów został uznany za najważniejszy komiks wydany w naszym kraju.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!