Finansowy potwór z Jekyll Island

978-83-60562-60-4
pieniądz, finanse, inflacja
biznes, finanse
moniczka

Skąd pochodzą pieniądze? Kto je tworzy? To książka, w której znajdziesz pełen zasób wiadomości o wielkiej iluzji zwanej pieniądzem. Nudny temat? Tylko poczekaj! W ciągu pięciu minut wciągniesz się w wywiadowczy kryminał, którym ta historia jest w rzeczywistości. To książka o najbardziej rażącym przekręcie w historii. Znajdziesz tu wszystko: przyczyny wojen, inflacji, depresji, pomyślności. Twój światopogląd się zmieni. Mówiąc najprościej: to może być najważniejsza pozycja o wydarzeniach w świecie jakąkolwiek przeczytasz.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowektory.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwowektory.pl

Krzysiekn | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

<opinia zmieniona>

Z perspektywy czasu oceniam książkę jako bardzo dobra rozrywkę z pogranicza literatury politycznej i ekonomicznej, jednak postawienie jej obok pozycji naukowych jest trudne biorąc pod uwagę sensacyjny ton jaki nadaje jej autor.

| 2013-02-05

Polecam wszystkim zainteresowanym pieniędzmi, ekonomią, historią. Chyba najlepsza książka jaką przeczytałem o pieniądzach. Podkreślam że autor jest bardzo trzeźwo myslący

Antagonista Esklaważu | 2016-10-12

Tytuł nie zawiódł. Zbiór teorii spiskowych, mieszający prawdy z półprawdami.

M4ks | 2014-10-26
Przeczytana: 20 października 2014

Książka jest opowieścią, rodzajem wręcz dokumentu o powstaniu i działaniu Rezerwy Federalnej (FED), ale obejmuje znaczną część współczesnej bankowości.
Przytaczając sporo faktów, cytatów, artykułów. Wydzwięk całości jest przerażający, nieco paranoiczny.
Czy jest to bełkot o spiskowej teorii dziejów? Autor stara się trzymać faktów, w logiczny sposób opisywać historię i trzymać możliwie daleko od wygłaszania jednoznacznych opinii. Język całości jest nieco drętwy, momentami nieprzyjemny - ale możliwe, że to moja osobista opinia.
Książkę polecam, lektura jest wciągająca, wielokrotnie opisywane sytuacje, wydarzenia czy cytaty wydawały mi się zmyślone - przez co często sięgałem do innych źródeł - wszystko, niestety, okazało się prawdziwe.
Polecam raz jeszcze.

darogo | 2016-02-13

Henry Ford powiedział kiedyś:„Dobrze, że ludzie nie rozumieją naszego systemu bankowości i finansów, ponieważ gdyby zrozumieli, wierzę, że do jutra rano wybuchłaby rewolucja.” Jeżeli chcesz wiedzieć co maił na myśli, to koniecznie sięgnij po "Finansowego potwora...". Książka opisująca historię i kulisy funkcjonowania współczesnego systemu finansowego i kreacji pieniądza, napisana w taki sposób, że czyta się ją jak powieść sensacyjną. Polecam, bo na prawdę warto.

fragola | 2014-09-29
Przeczytana: 29 września 2014

Bełkocik spiskowy, mimo sporej liczby prawdziwych historii i faktów.

Łukasz Aksamit | 2017-06-08
Adrian | 2017-05-31