Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17

Jędrzej Ilukowicz
World Without Cancer - The story of Vitamin B17
poradniki
Wieruch

Autor przedstawia dowody świadczące o tym, iż rak jest chorobą wynikającą głównie z braku w diecie ludzi współczesnych podstawowego składnika pokarmowego, podobnie jak w przypadku szkorbutu czy pelagry. Tym składnikiem jest witamina B17. W formie oczyszczonej B17, stosowanej w terapii raka znana jest pod nazwą letril. Medycyna ortodoksyjna nie uznaje powyższej teorii nt. przyczyny raka. Urząd...

Medycyna ortodoksyjna nie uznaje powyższej teorii nt. przyczyny raka. Urząd ds. Żywności i Leków, Amerykański Związek Medyczny oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Raka okrzyknęły ją wręcz oszustwem i szarlatanerią. Niemniej wydaje się, iż przedstawiane w tej książce fakty stanowią rozwiązanie tajemnicy, którą jest rak, przynajmniej w pewnym zakresie.
Dlaczego ortodoksyjna medycyna wypowiedziała wojnę terapii letrilem? Autor niniejszej książki uważa,że odpowiedzi na to pytanie należy szukać nie w nauce, lecz w polityce uprawianej przez środowiska medyczne. Wojna z letrilem ma swoje źródło w nieznanych szerzej ekonomicznych dążeniach ludzi rządzących lekarskim establishmentem. W rzeczywistości okazuje się, że polityka stojąca za terapią raka jest bardziej złożona niż sama o nim nauka.

Książka Świat bez raka zawiera dowody potwierdzające pewną szczególną teorię o raku: teorię mówiącą, że jest on chorobą spowodowaną niedoborem w diecie. W myśl tej tezy zewnętrzną jego przyczyną nie są bakterie, wirusy czy też nieznane toksyny. Powoduje go przede wszystkim brak określonej substancji w diecie człowieka współczesnego. Jeżeli owa teoria jest prawdziwa, to leczenie raka oraz zapobieganie powinno być proste: trzeba wprowadzić ową substancję z powrotem do naszych posiłków — substancję nota bene tanią i łatwą do uzyskania.
Ta teoria jest wielce obiecująca: może dać nam świat bez raka — i to bardzo szybko, a nie „kiedyś, za jakiś (bliżej nieokreślony) czas". Jednocześnie pozwoliłaby przeznaczyć wydawane obecnie na badania i leczenie raka miliardy dolarów na inne cele.
Oznaczałoby to, rzecz jasna, że ponad milion dobrze opłacanych specjalistów zatrudnionych przy badaniach raka, jego leczeniu i pozyskiwaniu na to funduszy utraci pracę. Do tych właśnie ludzi zwróciliśmy się o fachową opinię na temat letrilu, podstawy dietetycznej terapii raka — i tu właśnie, drogi Czytelniku, sprawa robi się naprawdę interesująca.
Nie powinno raczej dziwić, że owi eksperci odrzucili teorię niedoboru pokarmowego jako powodu raka. Nie byli nią zainteresowani i nic ciekawego w niej nie znaleźli. Dlaczego? Ano dlatego, że świat bez raka oznaczałby dla nich brak pracy, inaczej mówiąc — pozbawiłby ich środków do życia. Świat bez raka zniszczyłby również ich reputację, reputację ekspertów w dziedzinie leczenia raka. Pomyślmy tylko! Lek na raka, odnaleziony w nasionach owoców, a nie w laboratoriach naukowych, w dodatku odkryty przez ludzi pracujących bez finansowania ze strony państwa i mnóstwa budzących szacunek dyplomów naukowych na ścianach gabinetów!
Dlatego zorganizowana, tradycyjna medycyna Zachodu postanowiła przemówić: letril to oszustwo, szarlataństwo, a leczenie raka letrilem jest terapią, której skuteczności „nie udowodniono".

Sklep

• Mściciel
  • Gupik ma szczęście!
  • Słowa pamięci
  • Tajemnica domu Helclów
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Chłopaki niech płaczą

7,89 (35 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,78 (18 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Miłość przychodzi z deszczem
Mila Rudnik

7,35 (17 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Świat bez raka czytam już po raz n-ty. Niestety już w formie pdf ponieważ już dawno postanowiłem podarować ją komuś kto potrzebuje jej bardziej ode mnie. Mnie ta książka uratowała kiedyś życie. Jej zawartość, choć z początku mocno kontrowersyjna, znajduje z roku na rok kolejne potwierdzenie na słuszność słów że to właśnie amigdalina jest realnym lekarstwem na raka. Lekarstwem który jest dostępny w zasięgu ręki, którym wielkie koncerny się po prostu boją z wiadomych przyczyn. Jest to historia piękna do której lubię wracać. Przypominać sobie prawdziwą i szokującą historię letrilu. Polecam wszystkim niedowiarkom, panom lekarzon, zarówno chorym jak i zdrowym osobom.

m4rcin | 2015-01-03

Świat to jeden wielki biznes! A rakowcy to żyła złota dla koncernów farmaceutycznych, które udają, że pomagają chorym... Okazuje się, że rak to nie wyrok! Natomiast chemioterapia to wyrok! Przerażający jest przykład, gdy lekarz wciska chemię bliskiej osobie znajomego, natomiast, gdy zachorowała mu bliska osoba to stwierdził, że trucizny jej podawać nie będzie.... Masakra. Chory system w chorym świecie...

JimmyConvay | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Pozycja, która wnikliwie i rzetelnie opisuje teorię powstawania nowotworów wg koncepcji dr Ernesta T. Krebsa jr. oraz jego terapię witaminową B17, a jednocześnie odsłania kulisy współczesnej medycyny oraz polityki i finansów stojących za ,,przemysłem" raka. Daje do myślenia i skłania do refleksji.

kasia | 2015-04-20
Przeczytana: 02 lipca 2015