Nie mamy zamiaru zanudzać Czytelnika wiadomościami o Maroku, które można znaleźć w przewodnikach turystycznych, encyklopediach czy atlasach. Chcemy przekazać wiadomości nagromadzone przez rodaków pracujących tam przez długie lata i żyjących wśród ludności miejscowej. Mieliśmy wiele okazji poznać tych ludzi w ich życiu codziennym i w dni świąteczne, poznać ich zwyczaje, problemy którymi żyją, korzystać z dobrodziejstw ich bogatej kultury. Każdy z nas wykonujących inny zawód, pracujących lub przebywających w różnych środowiskach, regionach, klimatach ma zaszczyt przedstawić ciekawostki, spostrzeżenia, czy impresje, które uzbierał w czasie swojego pobytu.

źródło opisu: Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Marokańskiej, 1999

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

książek: 1939
takisobiejac | 2012-11-25