Kulinarne wyprawy Jamiego

Wydawnictwo: Insignis
Jamie does... Spain, Italy, Sweden, Morocco, Greece, France
978-83-61428-84-8
suzuranka

Kulinarne wyprawy Jamiego to przygodowa książka kucharska, z mnóstwem przepisów na dania, których przygotowanie sprawi ci dużo frajdy i pozwoli przenieść się na chwilę do sześciu wspaniałych krajów, które niedawno odwiedziłem. Znajdziesz tu zarówno największe przeboje tamtejszych kuchni, jak i zupełnie nowe potrawy, które stworzyłem zainspirowany moimi wyprawami. Teraz łatwo odtworzysz u siebie w domu hiszpańskie paelle, marokańskie tażiny, włoskie risotta…

Dziś czasem taniej jest polecieć na weekend za granicę niż pojechać pociągiem do jakiegoś miejsca we własnym kraju. Nie twierdzę, że trzeba to robić co chwilę, ale od czasu do czasu warto odważyć się na ucieczkę od rutyny i poznać inną kulturę. Po prostu wybierz się gdzieś i odkryj fantastyczne smaki, ludzi i miejsca, oddalone od drzwi twojego domu zaledwie o kilka godzin podróży.

Jeśli od dawna zamierzasz odwiedzić jakieś konkretne miejsce, ale ciągle jeszcze nie zarezerwowałeś biletu, radzę ci – zrób to! Wrócisz naładowany optymizmem, z głową pełną pięknych wspomnień – nie mówiąc już o pomysłach na niesamowite dania! Tymczasem pozwól, że zapoznam cię z fantastycznymi przepisami pełnymi smaków, które ostatnio odkryłem. A może nauczę cię przyrządzać potrawy, które poznałeś i polubiłeś podczas własnych wakacji, ale nie wiedziałeś, jak je przygotować?

Jamie Oliver

źródło opisu: www.insignis.pl

źródło okładki: www.empik.com

trycha | 2014-02-20

Poza ładnym wydaniem i naprawdę zacnym przepisem na szwedzką grochówkę i kiszone warzywa po marokańsku, książka niewiele wnosi. A w zasadzie to nic. O.

Magdalena | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Pięknie wydana z ciekawymi zdjęciami. Przepisy łatwe, składniki bardziej dostępne niż np. u Nigelli, aż chce się gotować.

Ilonka1988 | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Książkę Jamiego Olivera kupiłam podczas jednego z zimowych dni. Poszłam do kafejki, zamówiłam kawę i.. Jamie przeniósł mnie prosto do moich wymarzonych wakacyjnych miejscówek.

Maroko, Hiszpania, Grecja, Francja, Włochy i trochę nie z tej bajki Szwecja. Piękne zdjęcia nie tylko potraw, ale i pejzaży, produktów, targów, uliczek. Książka zachwyca już od samego oglądania.

Każdy dział pięknie prezentuje potrawy i produkty z jakich słynie. Dania są proste, takie "domowe". Przepisy Jamie pisze obszernie i przystępnie, dlatego gotowanie z tą książką jest przyjemnością. Mały minusik za wstępy do przepisów - bardzo nierówne, niektóre ciekawe a niektóre nudne i przydługawe - takie lanie wody.Na szczęście konkretne, dopracowane przepisy ratują książkę. Jamie wie co robi :)

Dobre "kompendium" wiedzy na temat kuchni śródziemnomorskiej (i szwedzkiej :) ) dla laika - idealne na wakacje. Czego spróbować, czego szukać, co warto kupić. Każde kolejne otwarcie tej książki wywołuje u mnie chęć...

Abyss | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Kupiłam tę ksiązke po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji. Wielkim plusem są świetne zdjęcia oraz opisy krajów jakie odwiedził Jamie. Przepisy są proste i do wykonania w zaciszu domowym. Napewno warto tę pozycje mieć w swojej bibliotece.

Alicja | 2013-07-18
Przeczytana: styczeń 2013

Równie pięknie wydana jak pozostałe książki Jamiego. Wspaniałe zdjęcia i cudowne opowieści z wyprawy kulinarnej autora. Wiele smakowitych przepisów. Polecam

ewas | 2013-01-03

Mam tę książkę od niedawna i natchnęła mnie do kulinarnych przygód, które od pewnego czasu porzuciłam. Jak do tej pory zrobiłam
1. gulasz wieprzowy rzeczywiście wspaniały,
2. miniklopsiki jak do tej pory to mój faworyt,
3. pieczone ziemniaczki patatas bravas zabiły mnie ostrością, a i tak dałam mniej chili niż w przepisie,
4. niesamowite ciastka z oliwą (o lekko anyżkowym posmaku) mało słodkie i chrupiące- polecam,
5. kefta (klopsiki w chebkach arabskich) również godne polecenia.

Dostałam książkę 10 dni temu (a nie gotowałam z przyjemnością od roku).

kasia_zea | 2012-11-06
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Mam książkę od niedawna ,gdyż kolekcjonuje książki kucharskie. Książka ma mnóstwo pięknych zdjęć ale mało przepisów czyli mało treści.Wydaje się objętościowo gruba, ale bez wypełniaczy byłaby połowa tego. Składniki ciężko dostępne w Polsce a już w szczególności w małych mieścinach co nie jest tutaj winą Jamiego, gdyż na rynku brytyjskim wszystkie te składniki są łatwo dostępne. Dla fanów Jamiego polecam , ale dla całej reszty niespecjalnie.

bab007 | 2013-01-07

Prostota, doskonałość składników, zachwycająca oprawa fotograficzna i świetny komentarz autora do dań i odwiedzanych krajów. Kocham od pierwszego przejrzenia!

Maison | 2014-10-24
Przeczytana: 22 października 2014

Smacznie piękna, twórczo zarażająca do gotowania i podróżowania, warto przeczytać, a zaraz potem obowiązkowo wypróbować przepisy.

Emo_Piotr | 2017-12-25