Kulinarne wyprawy Jamiego

2012-10-17
2012-10-17
978-83-61428-84-8
Maria Brzozowska
podróż kulinarna potrawy przepisy kulinarne podróże

Polecam tą książkę jest w niej kilka interesujących przepisów

Polecam tą książkę jest w niej kilka interesujących przepisów

Kupiłam tę ksiązke po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji. Wielkim plusem są świetne zdjęcia oraz opisy krajów jakie odwiedził Jamie. Przepisy są proste i do wykonania w zaciszu domowym. Napewno warto tę pozycje mieć w swojej bibliotece.

Smacznie piękna, twórczo zarażająca do gotowania i podróżowania, warto przeczytać, a zaraz potem obowiązkowo wypróbować przepisy.

Poza ładnym wydaniem i naprawdę zacnym przepisem na szwedzką grochówkę i kiszone warzywa po marokańsku, książka niewiele wnosi. A w zasadzie to nic. O.

Książkę Jamiego Olivera kupiłam podczas jednego z zimowych dni. Poszłam do kafejki, zamówiłam kawę i.. Jamie przeniósł mnie prosto do moich wymarzonych wakacyjnych miejscówek.

Każdy dział pięknie prezentuje potrawy i produkty z jakich słynie. Dania są proste, takie "domowe". Przepisy Jamie pisze obszernie i przystępnie, dlatego gotowanie z tą książką jest przyjemnością. Mały minusik za wstępy do przepisów - bardzo nierówne, niektóre ciekawe a niektóre nudne i przydługawe - takie lanie wody.Na szczęście konkretne, dopracowane przepisy ratują książkę. Jamie wie co robi :)

Dobre "kompendium" wiedzy na temat kuchni śródziemnomorskiej (i szwedzkiej :) ) dla laika - idealne na wakacje. Czego spróbować, czego szukać, co warto kupić. Każde kolejne otwarcie tej książki wywołuje u mnie chęć zaplanowania kolejnej podróży.

Książka jest świetna naprawdę polecam.

Maroko, Hiszpania, Grecja, Francja, Włochy i trochę nie z tej bajki Szwecja. Piękne zdjęcia nie tylko potraw, ale i pejzaży, produktów, targów, uliczek. Książka zachwyca już od samego oglądania....

Równie pięknie wydana jak pozostałe książki Jamiego. Wspaniałe zdjęcia i cudowne opowieści z wyprawy kulinarnej autora. Wiele smakowitych przepisów. Polecam

Prostota, doskonałość składników, zachwycająca oprawa fotograficzna i świetny komentarz autora do dań i odwiedzanych krajów. Kocham od pierwszego przejrzenia!

Mam tę książkę od niedawna i natchnęła mnie do kulinarnych przygód, które od pewnego czasu porzuciłam. Jak do tej pory zrobiłam
1. gulasz wieprzowy rzeczywiście wspaniały,
2. miniklopsiki jak do tej pory to mój faworyt,
3. pieczone ziemniaczki patatas bravas zabiły mnie ostrością, a i tak dałam mniej chili niż w przepisie,
4. niesamowite ciastka z oliwą (o lekko anyżkowym posmaku) mało słodkie i chrupiące- polecam,
5. kefta (klopsiki w chebkach arabskich) również godne polecenia.

Dostałam książkę 10 dni temu (a nie gotowałam z przyjemnością od roku).

1. gulasz wieprzowy rzeczywiście wspaniały,
2. miniklopsiki jak do tej pory to mój faworyt,
4. niesamowite ciastka z oliwą (o lekko...

Pięknie wydana z ciekawymi zdjęciami. Przepisy łatwe, składniki bardziej dostępne niż np. u Nigelli, aż chce się gotować.

Mam książkę od niedawna ,gdyż kolekcjonuje książki kucharskie. Książka ma mnóstwo pięknych zdjęć ale mało przepisów czyli mało treści.Wydaje się objętościowo gruba, ale bez wypełniaczy byłaby połowa tego. Składniki ciężko dostępne w Polsce a już w szczególności w małych mieścinach co nie jest tutaj winą Jamiego, gdyż na rynku brytyjskim wszystkie te składniki są łatwo dostępne. Dla fanów Jamiego polecam , ale dla całej reszty niespecjalnie.

• Kulinarne
  • Kulinaria