Vin Fiz

Wydawnictwo: Amber
The Adventures of Vin Fiz
dla dzieci, Clive Cussler
Dorota_1988

Pierwsza powieść dla dzieci Wielkiego Mistrza Przygody Dziesięcioletnie bliźniaki Pat i Patka marzą o tym, żeby latać. Pewnego dnia w ich domu zjawi się tajemniczy przybysz i podaruje im zaczarowane pudełko, które potrafi zamienić każdą zabawkę w prawdziwą rzecz. I już bliźniaki razem ze swoim bassetem Kłapciakiem szybują nad Ameryką w prawdziwym dwupłatowcu, który jeszcze przed chwilą był...

Pierwsza powieść dla dzieci Wielkiego Mistrza Przygody

Dziesięcioletnie bliźniaki Pat i Patka marzą o tym, żeby latać.

I już bliźniaki razem ze swoim bassetem Kłapciakiem szybują nad Ameryką w prawdziwym dwupłatowcu, który jeszcze przed chwilą był samolocikiem-modelem. Ale niebezpieczeństwa czają się wszędzie i zanim Pat i Patka dolecą do Nowego Jorku, ich odwaga będzie nie raz wystawiona na próbę.

Na szczęście lecą zaczarowanym samolotem!

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1385/vin-fiz

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1385/vin-fiz

anta_a | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Opowieść o dwójce dzieci (bliźniakach), ich psie i magicznym samolocie, który z zabawki, specjalną (czarodziejską) skrzynką, został powiększony i zamieniony w prawdziwy. Dzieci chcą polecieć do Nowego Yorku. Po drodze mają niebezpieczne przygody: spotykają bandytów, którzy uwięzili dzieci, a ich rodziców zmuszają do pracy w kopali złota, ratują parowiec przed rozbiciem, pociąg przed wypadkiem oraz ścigają inną szajkę bandytów (powiązanych z tymi pierwszymi). Wszystko trzyma w emocjach, ale dobrze się kończy. Książka-bajka jaką bardzo pomysłowy dziadek chciał opowiedzieć swoim wnukom (i tak było).
Syn (5,5 roku) był zachwycony i mąż też (czytałam na głos).