Podskakujący zamek

Cykl: Przygody rycerza Valdemara (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
zamek, rycerz, przygoda, historia
SP1

Seria książek dla wszystkich dzieci, które fascynuje świat rycerzy, ale tym razem w humorystycznej wersji.

Zabawne opowieści pełne czarów, dramatycznych przygód, smoków i magicznych miejsc. Nie zabraknie też odrobiny morału.

Opowieści wzbogacone świetnymi ilustracjami młodej artystki Alicji Gapińskiej.

źródło opisu: Wilga, 2014

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Przemek Skoczyński | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 15 maja 2017

Kolejna część - ta sama konwencja (fabuła przeplatana zagadkami, by zorientować się czy dziecko nadąża za opowieścią). Sprawdzony pomysł i całkiem znośna historia.

Yoka | 2016-09-08
Na półkach: Przeczytane, Dla 3latka, 2016
Przeczytana: 08 września 2016

Świetnie opowiedziana, prosta historia.
Barwnie wydana książka przyciąga wzrok dziecka.
Interaktywna forma, z pytaniami/zadaniami dla czytelnika (przynajmniej mojemu dziecku) bardzo się podoba.
A mi się podoba, że rycerz Valdemar jest panem z brzuszkiem w średnim wieku:) Niejeden tata czytając może się utożsamiać z głównym bohaterem:))