Agata na tropie. Zagadka faraona

Tłumaczenie: Ewa Grabowska
Cykl: Agata na tropie (tom 1)
Wydawnictwo: Hachette
Agatha Mistery. L'enigma del faraone
Egipt, zagadka, detektyw
actagaudi

Miejsce akcji: Egipt, Dolina Królów. Grupa archeologów szuka grobu tajemniczego faraona. Niestety, cenna tablica ze wskazówkami, jak trafić do grobowca, została skradziona. Kto dopuścił się tego zuchwałego czynu? To zagadka, którą mogą rozwiązać tylko Agata i Larry. Agata to obdarzona niezwykłą pamięcią dziewczynka, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podróżuje po świecie, aby...

Agata to obdarzona niezwykłą pamięcią dziewczynka, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej zawikłane zagadki. Towarzyszą jej zwariowany kuzyn Larry, wierny kamerdyner oraz kot Watson.

źródło opisu: Hachette, 2013.

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/p,agata-na-tropie-zagadka-faraona,1076.html

Odkąd pamiętam zawsze uwielbiałam książki przygodowe. Swego czasu pochłaniałam wszystkie części z przygodami Tomka - Alfreda Szklarskiego. Podobnie zresztą było z filmami. Przez wiele lat Indiana Jones był moim idolem ;) No i nie mogę zaprzeczyć, że tak mi zostało. Gdy tylko poczuję jakąś zagadkę i tajemnicze klimaty krajów wschodnich aż mi się oczy świecą. Uwielbiam taką tematykę.

Tak więc z ogromna przyjemnością dostrzegłam w katalogu wydawnictwa Hachette nową serię pt. "Agata na tropie". Zarówno okładka jak i tytuły dwóch pierwszych części przekonały mnie, że to lektury dla mnie. Choć to pozycje typowo młodzieżowe - musiałam je mieć. A potem doczekać się nie mogłam, kiedy będę mogła zagłębić się w ich treść. Hm... ciekawe czy moje dziecko kiedyś także zainteresuje się tego typu literaturą :)

Ale do rzeczy. Pierwsza część wyżej wspomnianej serii to "Zagadka Faraona". Poznajemy w niej nieco ekscentryczną rodzinę Finderów, której największa pasją są podróże i przygody. Głównymi...

Smerfnawisnia | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Bardzo ciekawa i rozwijająca wiedzę dziecka opowieść. Warto polecić.

Ola | 2017-07-24
Przeczytana: 08 maja 2017