Myszka Chrapiszka i Tarapatka

Cykl: Myszka Chrapiszka (tom 2)
Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska
Róża_Bzowa

Dalsza część przygód sympatycznej mysiej rodziny znanej młodym Czytelnikom z książki "Myszka Chrapiszka". Mieszkańcy starego kredensu, mama-mysz, tata-mysz i pięć mysich córek wiodą bezpieczne życie, dobrze ukryci przed wzrokiem gospodarzy przemiłego, ale roztargnionego rodzeństwa, Maryli i Henryka. Spokój mysich lokatorów pryśnie, gdy najstarsza córka zwana Tarapatką zapała nagłą i...

Mieszkańcy starego kredensu, mama-mysz, tata-mysz i pięć mysich córek wiodą bezpieczne życie, dobrze ukryci przed wzrokiem gospodarzy przemiłego, ale roztargnionego rodzeństwa, Maryli i Henryka. Spokój mysich lokatorów pryśnie, gdy najstarsza córka zwana Tarapatką zapała nagłą i nieopanowaną miłością do słodyczy. Do czego doprowadzi łakomstwo Tarapatki i jaką rolę odegra tym razem jej młodsza siostra, Chrapiszka, przekonajcie się sami.

Ilustracje Aleksandra Kucharska-Cybuch

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2012

źródło okładki: http://ezop.com.pl/

Na półkach: Przeczytane, Ezop

Po przeczytaniu pierwszej części z serii o tej sympatycznej mysiej rodzince, postanowiłam sięgnąć również po drugą. Po przeczytaniu tytułu czułam się jak małe dziecko. Bowiem zżerała mnie wręcz ciekawość kim jest tytułowa Tarapatka i co też nowego wniesie w życie naszej małej bohaterki. Oj, naprawdę odmładzam się dzięki tym lekturom moich dziewczynek. Ale to chyba dobrze, prawda? :)

A więc jak się domyślacie, tym razem poznamy Tarapatkę. A kto to taki? Oj, na pewno Was zaskoczę. Ja przynajmniej sie tego nie spodziewałam. Bo jest to nikt inny jak najstarsza siostra Chrapiszki! A dlaczego nazywa się Tarapatka? Już Wam opowiadam.

Wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy ta mała myszka postanowiła powęszyć nieco w spiżarni. Była przekonana, że nikt z domowników do niej w najbliższym czasie nie zajrzy wiec spokojnie oddawała się poszukiwaniom czegoś smacznego. Ale... niestety przeliczyła się. Bo po chwili drzwi się otworzyły i stanęła w nich Matylda. Tarapatka spłoszona chciała czym...

beataj | 2012-07-17
Przeczytana: 20 lipca 2012

Równie sympatyczna, jak pierwsza część

MAD_ABOUT_YOU | 2016-04-22
Przeczytana: 2015 rok