Zgłosuj na książki roku 2017

Droga Dziewiątego

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
The Rise of Nine
Pat

Aż do dnia, kiedy spotkałam Czwartego, czyli Johna Smitha, byłam sama. Uciekałam, ukrywałam się i walczyłam, aby nie dać się zabić. Gdy połączyliśmy siły, nasza moc znacznie wzrosła, ale wkrótce musieliśmy się rozdzielić i wyruszyć na poszukiwanie pozostałych... Udałam się do Hiszpanii, chcąc odnaleźć Numer Siódmy, a tymczasem czekał tam na mnie ktoś jeszcze – mała dziewczynka, która okazała...

Aż do dnia, kiedy spotkałam Czwartego, czyli Johna Smitha, byłam sama.
Uciekałam, ukrywałam się i walczyłam, aby nie dać się zabić. Gdy połączyliśmy
siły, nasza moc znacznie wzrosła, ale wkrótce musieliśmy się rozdzielić
i wyruszyć na poszukiwanie pozostałych...

Udałam się do Hiszpanii, chcąc odnaleźć Numer Siódmy, a tymczasem czekał tam
na mnie ktoś jeszcze – mała dziewczynka, która okazała się dziesiątym członkiem
Gardy ocalonym z zagłady Lorien. Nazywa się Ella i jest młodsza od nas, lecz nie ustępuje nam odwagą. Razem musimy namierzyć pozostałych – w tym Johna. Ale nie tylko my ich szukamy.

Pittacus Lore jest głową Starszyzny Loryjczyków. Posiada moce, o jakich posiadaniu wy marzycie. Potrafi robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Widział rzeczy, jakich nigdy nie zobaczycie. Od dwunastu lat mieszka na Ziemi, szykując się do wojny, która zdecyduje o losie naszej planety. Nikt nie zna miejsca jego pobytu.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,27,607,droga-dziewiatego.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,27,607,droga-dziewiatego.html

MarCyśka | 2015-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Książka już się skończyła, a ja nie mam kolejnej części!
Nie wytrzymam takiej rozłąki z moimi Loryjczykami..
Świetna część. Z nowo poznanych bohaterów, najbardziej polubiłam numer Ósmy :)
Kto odłożył serię po pierwszej części niech żałuje :P
UWAGA Spojler: Mocno wciąga! :D
Polecam :)

Ta seria ma w sobie coś magnetycznego, co sprawia, że zatapiam się w akcji, nie mogę przestać i chcę więcej, pomimo iż nie jest to niebywale doskonałe.

W tej części akcja gna w zabójczym tempie do przodu, widziana z perspektywy aż trzech Gardów, mianowicie Czwartego, Siódmej i Szóstej (moja ulubiona narratorka). Rozrzuceni po całym świecie młodzi Loryjczycy ciągle próbują odnaleźć siebie nawzajem i połączyć swoje siły przeciwko Mogadorczykom.

Działo się naprawdę dużo, to już nie jest dość ckliwy romans, jak w części pierwszej, gdzie większą część powieści zdominowało randkowanie, ale Loryjczycy biorą się do dzieła i stają dzielnie do walki. Drażni trochę schematyczność (dotyczy Cepanów), mniejsze bądź większe wątki miłosne są dość płytkie, dziecinne i nie wnoszą wiele do treści, oraz brak jakichś mocniejszych emocji na końcu, ale ogólnie mówiąc i biorąc pod uwagę moją słabość do przybyszów z innych planet, zabawa z tą książką jest przednia i z całą pewnością będę chłonąć tę...

annaroza | 2016-08-20
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Po prostu musiałam ją przeczytać. "Jestem numerem cztery" było jedną z książek, które 'kiedyś przeczytam'. Gdy trafiłam na dwie z "Zaginionych kartotek", odłożyłam je na półkę, by przeczytać je we właściwym czasie. Ale naszła mnie ochota na fantastykę i już nic innego nie było pod ręką. Sięgnęłam po jedną "Kartotekę", skończyłam w mgnieniu oka i złapałam następną. Tym sposobem "Dziedzictwa planety Lorien" trafiły do książek, które 'muszę przeczytać tak szybko jak to możliwe'. Gdy córka kupiła "Drogę Dziewiątego", nie mogłam się powstrzymać. Po prostu musiałam ją przeczytać. I nie żałuję. Mimo, że zaspoilerowałam sobie wydarzenia z poprzednich części, uważam, że było warto. Jak tylko skończę z Charlaine Harris, biorę się za Pittacusa Lore.

AngelFire | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

"Czyżby sen o Lorien nie miał się ziścić?Wydawało nam się,że jesteśmy potężni,przebiegli i przygotowani tak,że już lepiej nie można.Myśleliśmy,że zakończymy tę wojnę,wsiądziemy na statek i wrócimy na Lorien".

Numer Sześć,Siedem i Dziesięć razem z Cepanem Creytonem wyruszają w poszukiwaniu kolejnych Gardów.Gdzieś w Indiach prawdopodobnie przebywa Loryjczyk,który posiada wyjątkowe Dziedzictwa.Nie spodziewają się nawet jakie.Po drodze jednak czeka na nich harda Mogadorczyków ale też inne niebezpieczeństwa a ich pokonanie zaważy na głównym starciu.

John i Numer Dziewięć wydostali się z zabójczego tunelu.Niestety został tam Sam.Jednak najpierw priorytety.Oboje muszą znaleźć bezpieczne miejsce,przedyskutować sytuację i dołączyć do pozostałych.Pomagają im w tym przedmioty z kuferków a także dary,które wciąż robią ogromne wrażenie.

Kiedy w końcu wszyscy razem spotykają się dochodzi do walki między Gardami a wodzem Mogodarczyków Setrakusem Ra robi się naprawdę gorąco.Bez Dziedzictw walka...

KaMiLa | 2016-07-06

Najlepsza część cyklu z trzech pierwszych. Reszta nie specjalnie mnie zachwyciła, a ta bardzo wciągnęła i teraz naprawdę poczułam, że jestem ciekawa dalszych losów bohaterów.

Isaye | 2015-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 października 2015

Świetna, pochłonęłam w kilka godzin i nie mogłam się oderwać.

2namelessgirls | 2013-11-01

Kolejna, trzecia część niesamowitych przygód ocalałych Gardów z planety Lorien ukrywających się na Ziemi.
Seria Dziedzictw Planety Lorien, z każdym tomem nabiera coraz to większego rozmachu. Fabuła tego tomu jest bezpośrednią kontynuacją ostatnich stron „Mocy Sześciorga”. W tej książce spotykamy się z podziałem narracji na trzy, poznajemy wydarzenia z perspektywy Czwartego, Szóstej oraz Siódmej. Wątek miłosny ciągnięty w dwóch poprzednich częściach, który później przerodził się także w trójkąt miłosny, w tym tomie nie był już taki ważny. Rozterki miłosne Czwartego w tej części zostają w dużej mierze zastąpione strachem, niepewnością oraz złością na lekkomyślne zachowanie Dziewiątego. Pościg u podnóża Himalajów, zasadzka agentów rządowych, pojedynki z mitycznymi stworami, bitwa na górskim szczycie, bratobójcza walka na dachu wieżowca, zastępy opancerzonych wozów i śmigłowców na gorących piaskach Nowego Meksyku oraz kordony Mogadorczyków wypełniają niemal każdą stronę tego...

Anna-mojeksiążki | 2013-06-06
Przeczytana: czerwiec 2013

"Droga Dziewiątego" to kolejna część owianej tajemnicą opowieści o Gardach z planety Lorien.

"Wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe. Imiona i miejsca zostały zmienione, by chronić zakonspirowaną szóstkę Loryjczyków. Inne cywilizacje naprawdę istnieją. Niektóre usiłują Was zgładzić"

Cała seria opowiada o dziesięciu(!), młodych Gardach ocalałych z zagłady planety Lorien. Sam autor, Pittacus Lore, jest podobno głową starszyzny Loryjczyków, który ukrywa się na Ziemi, nikt nie zna jego miejsca pobytu. Jednak okazuje się, że jego cechy może mieć jeden z ocalałych Gardów. Tylko który? Rozejrzyjcie się - Loryjczycy są wśród nas!

Tym razem, na przemian śledzimy losy Czwartego, czyli Johna Smitha, i Dziewiątego oraz grupy 3 dziewcząt - Szóstej, Siódmej i.... Dziesiątej - bo okazało się, że ocalałych dzieci było dziesięcioro, a nie dziewięcioro.
Narratorami są Numer Cztery, Sześć i Siedem - ich relacje odzwierciedlają nam losy Gardów, każda drukowana jest inną czcionką, więc łatwo...

gadmara | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

I znów za dużo, za dużo…nieszczęść, narratorów, przypadków; podobnie jak w „Moc sześciorga”, wszystkiego jest za dużo.
Jednocześnie trzeba autorowi przyznać, że akcja jest wartka, że ciągle się coś dzieje. Pomysł jest ciekawy, nie ma długich opisów. Do tego tematyka, którą lubię! Niby powinno być super. A niestety nie jest.
Właściwie ciężko mi powiedzieć, co z tą książką jest nie tak. Z jednej strony jestem ciekawa dalszych losów bohaterów, z drugiej jednak, ciągle czuje jakiś dyskomfort kiedy ją czytam. Jaki jest tego skutek? Czytanie zrywami po kilka stron. Nie jest to zbyt wydajny system.
A zatem znów nie jest to dla mnie książka do pochłonięcia. Mam nieodparte wrażenie, że ma raczej zadatki na film, trochę tak, jakby napisano książkę na podstawie filmu, bez jakichś wewnętrznych wątków, które to zazwyczaj mamy w książkach a brak ich później w filmach.
Podobno mózg człowieka wyłącza się, gdy ma za dużo bodźców i być może właśnie to „za dużo” z samego początku opinii powoduje, że...

madzia93 | 2014-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Jest godzina 1:05. Właśnie skończyłam czytać. I dlatego właśnie 9* - bo nie mogłam się oderwać. Nareszcie jakieś pozytywne zakończenie, aż miło będzie zacząć następną część.