Wilczy Pakt

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Wydawnictwo: Jaguar
Wolf Pact
Sherry

Uwięzieni w najmroczniejszych głębiach podziemnego świata, Lawson i jego pobratymcy mieli stać się Ogarami Piekieł. Ucieczka na ziemię tylko odwlekła to, co nieuniknione. Mistrz wytropił hordę i odebrał Lawsonowi to, co trzymało go przy zdrowych zmysłach – dziewczynę, którą kochał. Teraz chłopak sam poluje na bestie przed którymi niegdyś uciekał, w próżnej nadziei odzyskania ukochanej. Kiedy Lawson dowiaduje się, że Bliss, tajemnicza eks-wampirzyca poszukuje Ogarów na własną rękę, wie, że oto dostał kolejną szansę. Ale czy dziewczyna, w której żyłach płynie krew aniołów będzie w stanie zaufać mężczyźnie z wilczą duszą?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

CrooliC | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 11 lutego 2015

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Melissy de la Cruz i całkiem udane.
Książkę czyta się szybko. Mnie udało się ją przeczytać w jeden dzień.
Hmm... Fabuła całkiem dobra. Postaci udane, a szczególnie Bliss - córka Lucyfera, zgrabnie rozpisana. Akcja wciągająca, ciągle coś się dzieje. Niestety przez kilka momentów miałem wrażenie, że gdzieś to już widziałem. Główne skojarzenia dochodziły serii Underworld.

creatures | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Książka bardzo fajna.Z chęcią polecam fanom sagi,,Błękitnokrwiśći''.Bliss polubiłam od samego początku sagi,więc nie mogłam się doczekać książki z jej perspektywy.Żałuję jedynie,że książkę przeczytałam dopiero po całej serii,więc wiedziałam jak się skończy.Ale i tak zakończenie było zaskakujące.
Czy Bliss się zakocha? Czy godne jest to córce lucyfera ??
Jakie niebezpieczeństwa na nią czyhają?
Czy uda jej się dokonać powierzonej jej zadania.?
Wszystkie te odpowiedzi poznacie w tej książce :)

Całkiem spoko, ale cieszę się, że mam już za sobą wszystkie części serii. Szczególnie, że pojawiło się w niej coś na kształt wilkołaków.

isobel | 2013-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spin-off cyklu "Błękitnokrwiści" autorstwa Melissy de la Cruz.

„Świat dobiegał końca. Świat stał w płomieniach. Nigdy jeszcze nie widział czegoś tak jasnego.”

Główną bohaterką jest Bliss Llewellyn - wysoka, rudowłosa piękność z smutnymi szmaragdowozielonymi oczami - doskonale znana Czytelniczkom z serii "Błękitnokrwiści". Jej matka - Allegra van Alen, Gabriela w poprzednim wcieleniu - wysyła swoją córkę na niebezpieczną misję którą jest odnalezienie piekielnej sfory by następnie namówić ich do stanięcia przy boku wampirów w nieuchronnie zbliżającej się wojnie z Księciem Ciemności. Księciem Ciemności który jednocześnie jest ojciec Bliss. Zadanie to wydaje się nie tyle co niebezpiecznie, a raczej niemożliwe i samobójcze. Jak Bliss ma tego dokonać skoro nie jest już wampirem - obdarzonym nadnaturalną siłą, szybkością i innymi przydatnymi zdolnościami -, a jedynie śmiertelniczką ?

Lawson - dawniej Ulf - jest alfą piekielnej sfory składającej się dawniej z jego trzech braci...

PurpurowaDama | 2015-05-28
Przeczytana: maj 2015

Bardzo przyjemna książka przygodowo-fantastyczna. Uważam jednak, że w niektórych momentach autorka trochę za dużo przekombinowała. Pomimo tego jak dla mnie książka nie jest zła.

Ania_03 | 2013-05-22
Przeczytana: 22 maja 2013

Myślę, że najlepszym określeniem ten książki jest słowo "przeciętna". Czyta się szybko i dość przyjemnie, jednak z pewnością nie jest to lektura dla ambitnych. Fabuła także nieskomplikowana, są miejscami niedociągnięcia i luki. Sądzę, że książka spodoba się fanom serii oraz niewymagającym wiele młodszym czytelnikom.

Aleksandra_B | 2012-11-25
Przeczytana: 06 lutego 2013

Książkę przeczytałam już w dniu jej premiery na naszym rynku (tj. 6 luty 2013), ale dopiero teraz zebrałam się na napisanie recenzji. Może odrobinę z tym zwlekałam, ale jeszcze wtedy mój mózg (a raczej jego resztki) nie próbował ze mną współpracować. Jesteśmy w fazie negocjacji, ale to nie o mnie ma być mowa, tylko o książce.
Na samym początku nie było wiadomo, czy będzie wydana w wersji papierowej. Czytając to na blogu poświęconym tej serii byłam nieco zasmucona. Odkąd usłyszałam o tym, że autorka napisała oddzielną część o przygodach wampirzycy, której życie w tamtej sferze nie było tak idealne jak ona chciała. Później jednak wydawnictwo Jaguar zmieniło zdanie i dzisiaj można rozkoszować się wydaną pozycją.

„Pozwolił Ahramin żyć, decydując się tym samym na największe poświęcenie. Był gotów zginąć, wolał to, niż zabić ją.”

Wracamy ponownie do świata nowojorskich wampirów, a dokładnie do życia jednego z nich. „Wilczy Pakt” skupia naszą uwagę na Bliss Llewellyn, która jako...

AnnieK | 2013-08-28
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Po skończeniu czytania ostatniej części cyklu ,,Błękitnokrwiści" poczułam pewien smutek, że to już koniec. Bardzo polubiłam tę serię i miło przy niej spędzałam czas. Jednak autorka zaprezentowała nam jeszcze przygodę Bliss, której nie mogliśmy przeczytać w ,,Błękitnokrwistych". Tak też pełna nadziei na powtórne miłe przeżycia sięgnęłam po ,,Wilczy pakt".

Bliss była bohaterką, która naprawdę wiele przeszła. Odrywanie jej pochodzenia, zmiana natury sprawiły, że stała się dla mnie interesującą postacią i z chęcią śledziłam jej losy. Także z chęcią poznałam jej początki przygody z wilkami. Choć muszę przyznać, że myślałam, iż będzie ona ciekawsza. Autorka tak wykreowała ją w przeze mnie tak lubianej serii, że zwyczajne przygody, które nie były aż tak pokręcone, jak jej wcześniejsze życie, sprawiły mi lekkie rozczarowanie.

Jednakże ,,Wilczy pakt" nie jest złą książkę. Czytało mi się ją bardzo szybko i z zaangażowaniem. Poznałam odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiły się w...

Lenka | 2013-02-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 06 lutego 2013

Właśnie odłożyłam książkę. Stało się to dopiero gdy ją skończyłam, bo wcześniej NIE MOŻNA się od niej ODERWAĆ! "Wilczy Pakt" jest spinoff'em serii "Błękitnokriwści", ma trochę ponad 250 stron i czyta się go doprawdy jednym tchem!
W książce ukazana jest zupełnie inna strona świata niż ta, którą poznajemy czytając poszczególne tomy serii o Wampirach. Ten świat, jest jeszcze bardziej okrutny i skomplikowany. Przez chwilę nie mogłam się wręcz połapać na jakich zasadach funkcjonuje Podziemie, czytając tę książkę przez pryzmat Manhattanu.
"Wilczy pakt" opowiada o dalszych losach niegdyś jednej z trzech głównych bohaterek "Błękitnokrwistych" (osobiście mojej ulubionej) po tym, gdy przestaje być ona Wampirem i Pistis Sofii (Obserwatorki). Jednocześnie poznajemy stado Wilków, które uciekają z Podziemia. Losy obu grup stają się ze sobą ściśle związane, a czytalnik daje się porwać łączej ich przygodzie.
Przywykłam do tego, że każda nowa książka atorstwa Melissy de la Cruz wydana w Polsce jest...

| 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

Z przykrością muszę stwierdzić ze tej książki nie da się wo gule czytać! Jest przesłodzona i kompletnie nie ma ładu i składu.Wszystko pomieszane i w ogóle nie można dojść , o co chodzi w jakże cudnej powieści z sagi "Błekitnokrwisci". Połasić się można na ten tytuł ze względu na przecudowna okładkę tytułową,a nie powinno tak być, ponieważ książka powinna wciągać fabułą a nie zachęcać piękną ilustracja na okładce . Bo książki nie ocenia się po okładce, tylko powinna wciągać rozwój wydarzeń.