The Rolling Stones. Zespół, który nie poddaje się żadnej definicji

Wydawnictwo: Amber
The Rolling Stones. Fifty Years

Pełna biografia The Rolling Stones pióra autora biografii Micka Jaggera i Keitha Richardsa, przygotowana na jubileusz 50-lecia zespołu – od powstania grupy do dziś Przedmowa do polskiego wydania, uzupełnienia o informacje z ostatniej chwili i konsultacja muzyczna – specjalista w dziedzinie historii rock’n’rolla, znany krytyk muzyczny i dziennikarz radiowy Piotr Metz Niepublikowane...

Niepublikowane zdjęcia

Kobiety, dragi i skandale, przy których blednie reszta historii rock’n’rolla z punkiem włącznie. Przy nich Sex Pistols to grzeczne przedszkolaki. Plus muzyka. Przede wszystkim muzyka.Największy rock’n’rollowy zespół świata? Tak, teraz tym bardziej wiem dlaczego.
Piotr Metz

Świetnie udokumentowana książka, oparta na niepublikowanych wcześniej wspomnieniach i wywiadach, a przede wszystkim na źródłach bezpośrednich – prywatnych rozmowach autora z członkami zespołu, ich przyjaciółmi i najbliższymi współpracownikami.
Barwna opowieść, która odsłania wiele nieznanych faktów z życia zawodowego i prywatnego członków legendarnej grupy.

Pięćdziesiąt lat
Dwieście milionów albumów
Jeden zespół
The Rolling Stones

Rok 1962. Mick Jagger był miłym, schludnym chłopcem, który zamierzał robić karierę w administracji państwowej. Keith Richards uczył się używać narkotyków i wymachiwać rewolwerem. Brian Jones sypiał ze wszystkim, co się ruszało w okolicy Cheltenham, a potem uciekał z miejsca „przestępstwa”. Bill Wyman, „robol z południowego Londynu”, niedawno się ożenił i szukał możliwości, by grać. A Charlie Watts, komicznie nieruchoma postać w wyprasowanej koszuli i krawacie… cóż, Charlie po prostu lubił grać na bębnach. Na pierwszy rzut oka nie różnili się od mnóstwa innych początkujących zespołów rock’n’rollowych.
Więc jak to się stało, że tych kilku młodych Anglików, z których żaden zdaniem opinii publicznej nie miał doczekać trzydziestki, po pięćdziesięciu latach wciąż jest w akcji?

Christopher Sandford odsłania wiele nieznanych faktów z życia zawodowego i prywatnego Stonesów, i opowiada o ludzkich dramatach tworzących istotę historii legendarnej grupy. Obnaża Stonesów, wyjaśniając, dlaczego budzą tak skrajne emocje: przez jednych podziwiani za ekstrawagancję, kreatywność i rozwiązłość, przez innych potępiani z tych samych powodów. Ta książka jak żadna inna z wydanych dotychczas pozwala zrozumieć sens tej niezwykłej kompozycji pomysłowości i oportunizmu, talentu, szczęścia, niepewności, dążenia do samozagłady, narkotyków, seksu i starego, dobrego rock’n’rolla, kompozycji, dzięki której The Rolling Stones są tym, kim są.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1365/the-ro...»

Łukasz Chrzanowski | 2015-07-25

Przeciętne kompendium wiedzy na temat zespołu. Jestem rozczarowany pozycją. Cała treść bazuje na 2 tematach sexu oraz procesów sądowych. To nie jest pozycja, którą czyta się szybko i przyjemnie. To typ pozycji przeznaczona dla fanatyków zespołu. Ja się wynudziłem i nie dałem rady przeczytać całej. Zabrakło mi 40 s. do końca.

Rafał Szczotka | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Bardzo dobra książka. Dużo ciekawostek. Nie jestem i nie będę na pewno wielkim fanem Stonsów, ale książka mi bardzo dużo przybliżyła o najpotężniejszym zespole świata. Dzięki tej książce wiem na pewno, że drugiego takie zespołu jeszcze długo, długo nie będzie. POLECAM

Azzl | 2013-12-10

Bardzo ciekawe kompendium wiedzy na temat legendarnego zespołu.

cichydom | 2016-02-26
Przeczytana: 13 kwietnia 2016
IronicDreams | 2016-01-03
Polly | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017.
Mandrax | 2015-07-21
Przeczytana: 04 lutego 2015