Polański

Wydawnictwo: Albatros
Polanski
978-83-7359-702-0
Roman Polański

Nieautoryzowana biografia jednego z najwybitniejszych artystów świata, absolwenta łódzkiej Filmówki, słynnego reżysera filmowego i teatralnego, od czasu do czasu także aktora, uchodzącego za geniusza, człowieka otoczonego aurą kobieciarza, znanego z niekonwencjonalnego stylu życia i upodobania do podobania do młodych, nierzadko nieletnich partnerek.

Dorian_LC | 2015-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2015

CUDOWNY CHŁOPIEC ZZA ŻELAZNEJ KURTYNY

9,5

Polański - nieautoryzowana biografia napisana przez Christophera Sandforda, dziennikarza specjalizującego się w tematyce muzycznej i filmowej, a także autora książek o życiu m.in.: Kurta Cobaina, Micka Jaggera, czy Steve'a McQueena.

Autor uchwycił życie Romana Polańskiego w dziesięciu rozdziałach - każdy pokazuje poszczególne etapy i jest sugestywnie zatytułowany. Patrząc na publikację Christophera Sandforda rzuca się w oczy ogrom pracy, który w nią włożył (materiały zbierał przez trzy lata), ale także talent powieściopisarski dzięki czemu zapoznawanie się z suchymi faktami jest niemęczące. Historia życia Romana Polańskiego przypomina pasmo wzlotów i upadków, tyle że w skali znacznie większej, niż dane jest doświadczyć przeciętnemu człowiekowi: z jednej strony sukcesy i należne miejsce w panteonie gwiazd, a z drugiej ogrom bólu i cierpienia, nieraz wydających się za niewyobrażalne do udźwignięcia.

Christopher Sandford bardzo dużo uwagi...

Mitooo | 2014-05-07

Dobra biografia, czyta się przyjemnie. Miejscami ogarnia nas lekki chaos przez ogromną ilość nazwisk i szczegółów (nie zawsze istotnych). Dla fanów reżysera - pozycja obowiązkowa. Dla reszty świata - można :)

LadyM | 2016-08-11
Katarzyna | 2016-06-29