John Lennon o sobie

Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Wydawnictwo: Britannica Press
John Lennon in His Own Words
83-85365-03-6
john lennon, lennon, the beatles
jagarkar

Oto, po raz pierwszy w Polsce, zebrane wypowiedzi Johna Lennona. Dla wielu Lennon był po prostu Beatlesem. Był ich siłą napędową, bystrym chłopakiem, który wierzył, że zna odpowiedź na każde pytanie. Autobiografia "John Lennon o sobie" ukazuje wybitnie utalentowanego artystę, kompozytora, pisarza, aktora, dramaturga, malarza i działacza społecznego. John Lennon był właśnie takim...

Oto, po raz pierwszy w Polsce, zebrane wypowiedzi Johna Lennona.
John Lennon był właśnie takim człowiekiem.
Był nawet kimś więcej.

Wybór: Miles.

źródło opisu: Wydawnictwo Britannica, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

jagarkar | 2012-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Jedynym minusem tej książki jest to, że tłumacz w wypowiedziach Lennona tłumaczył również tytuły niektórych utworów, czego się przecież nie robi. "Mother" to "Mother", taki tytuł nosi ta piosenka, a nie "Matka". Tłumacz nie jest też konsekwentny, bo już np. tytuł "Imagine" podał w oryginale.

Poza tym, John jakiego znamy i kochamy :) Ciekawy wybór jego słów. Czyta się z przyjemnością. Do tego ponad połowę książki zajmują zdjęcia.

Hedahe | 2014-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Cały Lennon :)
Tylko jedna uwaga - jego słów nie należy brać jako absolutne 100% fakty, są bardzo subiektywne. Mimo wszystko, fajnie było poznać fakty widziane jego oczami.

Marcelina | 2012-07-18
paszczak | 2017-05-26