Táin Bó Cuailnge
83-205-3518-2
literatura piękna
iwi

Polski przekład staroirlandzkiego poematu epickiego pisanego prozą. Jest to opowieść o wojnie wypowiedzianej przez władców Connacht, królową Medb i jej małżonka Aililla, Ulatom, ludowi zamieszkującemu ziemie współczesnego Ulsteru. Para królewska zamierza wykraść słynnego, ulsterskiego byka, Donn Cuailnge. Wrogim siłom w pojedynkę stawia opór nastoletni heros, Cú Chulainn.

źródło opisu: opis autorski - gabj

źródło okładki: http://vivarium.com.pl/

ryszpak | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Rewelacja, chociaż wymaga wiele skupienia przy czytaniu. Staroirlandzki poemat (w doskonałym przekładzie) o walkach między królami, królowymi i wielkimi wojownikami Irlandii, o Cuchulainnie i jego słynnej włóczni "gae bolga"...
Dla miłośników Irlandii i mitologii - rzecz obowiązkowa.