Táin czyli Uprowadzenie stad z Cuailnge

Okładka książki Táin czyli Uprowadzenie stad z Cuailnge
Ernest BryllMałgorzata Goraj-Bryll Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura piękna
literatura piękna
Táin Bó Cuailnge
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1983-01-01
1983-01-01
83-205-3518-2
Ernest Bryll, Małgorzata Goraj
irlandia celtowie mity legendy celtyckie

Rewelacja, chociaż wymaga wiele skupienia przy czytaniu. Staroirlandzki poemat (w doskonałym przekładzie) o walkach między królami, królowymi i wielkimi wojownikami Irlandii, o Cuchulainnie i jego słynnej włóczni "gae bolga"...
Dla miłośników Irlandii i mitologii - rzecz obowiązkowa.

Dla miłośników Irlandii i mitologii - rzecz obowiązkowa.

Jak na tak archaiczny tekst, lektura wyjątkowo przystępna i satysfakcjonująca. Raz czy dwa można się nawet uśmiechnąć :) Polecam maniakom irlandzkich klimatów.

Dodaj cytat z książki Táin czyli Uprowadzenie stad z Cuailnge