Autopsja

Tłumaczenie: Zygmunt Halka
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 5)
Wydawnictwo: Albatros
1 112
Vanish
978-83-7659-446-0
thriller medyczny, kryminał
Pablos

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Gdy zapakowana w plastikowy worek piękna kobieta otwiera nagle oczy, problemy spiętrzają się w lawinę. Przewieziona do szpitala bezimienna ofiara z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Maura musi połączyć siły z mężem, agentem FBI, by odkryć tożsamość zabójczyni.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Paco | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 01 maja 2016

Nazywam się Rizzoli. James....sorry...Jane Rizzoli.
Mam siedem żyć. Jak kot. Ale to normalne u agenta. Detektywa.
Potrafię oscylować na granicy śmierci od rana do wieczora.
Fruwać jak Superman. Skakać jak Spiderman.
Nawet w trakcie połogu. A co. Jeszcze się taki nie urodził, co by mi zaszkodził :). Trza być twardym – nie miętkim.
Śledźcie me losy, drogie dziatki. Me i mojej znajomej. Pani doctor Isles. Królowej Orszaku Śmierci.
Ona też ma pod górkę. Nic, tylko bandziory i umarlaki. Nawet nie do końca umarlaki. Potrafią wyjść z czarnego wora w prosektorium. A co. Skaranie Boskie z lansowaniem tej książki. Nie za bardzo mam czas. Znowu ktoś puka. Ani chybi – morderca. Muszę zmiatać. Pa . Trzymajcie się ciepło.
Aha. Książka jest dobra. Naprawdę dobra.

Roman Dłużniewski | 2018-03-15
Przeczytana: 15 marca 2018

Chapeau bas!!! Pod adresem pani Gerritsen napisałem już tyle komplementów, że nie będę się teraz powtarzał. Już sam początek powieści rzuca na kolana a potem jest tylko lepiej. Oryginalny pomysł na zbudowanie sedna akcji w szpitalnej pracowni USG. Ciężarna Jane i miotający się Gabriel. Porwanie, FBI i wojskowe służby antyterrorystyczne. A wszystko to ułożone w rewelacyjny sposób. I gdzieś w tle dramat, okrutny los sprowadzanych z Europy dziewczyn.
Koniecznie!!

Aneta Wiola | 2016-12-22
Przeczytana: grudzień 2016

"KOŚCI ZOSTAŁY RZUCONE"
Miał być to jeden z najpiękniejszych dni w życiu detektyw Rizzoli. Zjawiając się w szpitalu w oczekiwaniu na swoje pierwsze dziecko staje się zakładniczką kobiety. Tajemnicza nieznajoma została uratowana przez doktor Isles, teraz zwariowana kobieta grozi odebraniem życia szóstce niewinnych ludzi. Na początku podejrzewają, że to kolejna wariatka, nikt jednak nie zna prawdy, która może wstrząsnąć całym wymiarem sprawiedliwości.

KIM JEST MILA?
Kobieta, która uciekając z Białorusi pragnie znaleźć się w USA. W pogoni za "amerykańskim snem" 17-letnia rudowłosa cudzoziemka nie zważa na niebezpieczeństwo i daje się schwytać w sidła handlarzy żywym towarem. Mila trafia do burdelu, wraz z innymi dziewczynami będzie uczestniczyła w dramacie, który ma dopiero nadejść.

POJEDYNEK SŁONI
Tymi ów "słoniami" są wielkie agencje śledcze takie jak FBI czy CIA, którzy walczą o prowadzenie śledztwa w sprawie masakry w Ashburn. Policja stoi z boku, jednak detektyw Jane Rizzoli...

Kiwi_Agnik | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Nietuzinkowo-niebanalny kryminał.

Wartka akcja, prosty język, pełnokrwiści bohaterowie i wielopłaszczyznowa fabuła z realnym tłem.
Od książki nie sposób oderwać oczu, a kiedy jednak trzeba ją na chwilę odłożyć, ze niecierpliwością czeka się na ponowne zagłębienie się w treść.

Powieść zaczęła się od niezłego "tąpnięcia", potem akcja spowolniła tempo i treść zaczęła mnie nieco nużyć, jednakże pani Tess ma wyjątkowy talent i szybko potrafi z powrotem podnieść czytelnicze ciśnienie.
W "Autopsji" wszystko jest przemyślane i konkretne, a nic nie jest bez znaczenia, po prostu Pani Gerritsen ma niezwykłą klasę, a jej powieści to uczta dla miłośników gatunku.

Polecam!
I już zacieram ręce na następną część.

Karol | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Porządnych książek w tym cyklu ciąg dalszy. Bo tak chyba najprościej określić tę pozycję - porządna. Tym razem autorka podeszła do sytuacji z trochę innej strony i podzieliła książkę na dwa etapy - przynajmniej według mnie - pierwszy z nich to cała akcja w szpitalu, odbijanie zakładników i odkrywanie prawdziwych kart tej historii i wtedy pojawia się część druga w której zajmujemy się właściwą zagadką tego tomu.

Paradoksalnie trochę lepsza wydaje mi się ta pierwsza połowa. Wydawał się świeża, w końcu ile to już razy szliśmy krok w kroku za detektywami i rozwiązywaliśmy kolejną już zagadkę? Cały czas to robimy, ta sytuacja była inna, była nowa, była po prostu sporym zaskoczeniem. Przez to dalsza cześć książki gdy wracamy już na utarte tory wypada trochę blado, ale trochę niesprawiedliwie jest się tego czepiać bo gdyby nie ten kontrast między pierwszą a drugą połową książki pewnie widziałbym to inaczej.

Pomimo tego że Jane Rizzoli została postawiona w zupełnie nowej sytuacji i...

kryminalnakuchnia | 2016-09-29

Tess Gerritsen to zdecydowanie niekwestionowana królowa thrillerów medycznych, jak i jedna z moich ulubionych autorek.

Kupiła mnie swoimi utworami, takimi jak: "Labirynt kłamstw" czy "Czarna loteria", które w mojej opinii były naprawdę kapitalne.

Tym razem mój przypadkowy wybór padł na "Autopsję" należąca do cyklu Rizzoli/Iles..........i cóż mogę rzec........chyba strzeliłam sobie w kolano zaczynając od piątego tomu serii:-)
Drugi strzał.....audiobook -zamiast książki(brak czasu)........lektorka fatalna(tembr głosu, dynamika, emocje, no i w końcu nazewnictwo angielskie).

Co do samej treści nie mogę mieć zarzutów. Tematy, które poruszane są w "Autopsji" są bardzo trudne. Polityka, handel bronią, handel żywym towarem - jeśli ktoś widział za dużo musi ponieść konsekwencję.

Początek książki i wręcz wbija czytelnika w fotel, by później trochę zwolnić, ale nie na długo.

Wątek główny płynnie przeplata się z pobocznymi, by finalnie perfekcyjnie połączyć się i dać czytelnikowi spójną...

Stokrotka | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Jane Rizzoli nawet dziecka urodzić w spokoju nie może! Jak na policjantkę przystało, przyciąga wszelkie kłopoty. Gdy ląduje w szpitalu na oddziale diagnostycznym, nie ma pojęcia, że wkrótce znajdzie się w oku cyklonu, a życiu jej i nienarodzonego dziecka zagrozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Po znakomitym „Sobowtórze” oczekiwałam na kolejny dobry tom. Nie przypuszczałam jednak, że „Autopsja” dorówna wcześniejszej odsłonie. Tess Gerritsen po raz kolejny zafundowała mi czytelniczą ucztę. Jej książki czytam z ogromnym zainteresowaniem, wsysają mnie niczym odkurzacz z podkręconą mocą. I wciąż chce się więcej …

darkangel | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny znakomity thriller Tess Gerritsen. Wciągająca i poruszająca książka o handlu żywym towarem. O gehennie młodych dziewcząt pochodzących z Rosji, którym obiecano dobrą pracę w Ameryce, a trafiają do domów, gdzie zostają zniewolone w każdym możliwym sensie. Problem dziewczyn sprzedawanych jako prostytutki jest znany w każdym niemalże kraju i dlatego tym bardziej ciężko wyobrazić sobie co każda z tych kobiet przeżywa, z jakim okrucieństwem zostaje zetknięta i jakie ślady na zawsze pozostaną na jej duszy....

Eli1605 | 2018-03-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2018

Tess Gerritsen pisze książki, które zawsze czytam jednym tchem. Tak było i tym razem. Tylko tym razem nie ścigamy seryjnego mordercy lecz perfidnego, wysoko postawionego pedofila i gwałciciela. Autorka porusza temat handlu młodymi dziewczynami, właściwie dziećmi jeszcze. A jak dzieje się to za zgodą, albo jeszcze gorzej z polecenia kogoś sprawującego władzę to to po prostu przeraża. Książka bardzo wciąga i trudno przestać czytać. Polecam.

Ania | 2013-04-25
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Czytam i nie moę przestać.Ta autorka jest fenomenalna.Od jej książek po prostu nie można się oderwać przestać,są tak wciągające że od samego początku czytelnik jest ciekawy jak to się skończy.To już kolejna książka tej autorki,którą czytam,uważam że opowieść jest tak samo fascynująca jak inne.Wszystkim polecam!