Dom nad morzem

2012-12-05
Anna Dobrzańska-Gadowska

Polecam . Jak zwykłe autorka umie stworzyć ciekawą historię, która fascynuje

Polecam . Jak zwykłe autorka umie stworzyć ciekawą historię, która fascynuje

Uwielbiam twórczość Santy Montefiore. Przeczytałam prawie wszystkie książki. Jednak ta jest najsłabsza. Postać Clementine irytująca. Wątek młodej Floriany i nagłego uczucia Dantego do niej niewiarygodna. Na tle innych powieści ta wypada bardzo słabo

Wspaniała, wzruszająca i wciągająca historia napisana pięknym językiem. Polecam.

Bardzo sympatyczna odskocznia, na leniwe wakacyjne popołudnia.

Bardzo sympatyczna odskocznia, na leniwe wakacyjne popołudnia.

Idealna na wakacje opowieść o miłości z wlosko-angielskimi krajobrazami i rezydencjami. Mamy też zagadkę z przeszłości oraz mini wątek tajemniczego dżentelmena rabusia 😊(po pierwszej wskazówce, wiedziałam kto nim jest) Chyba bardziej ciekawa była dla mnie linia czasowa młodej Floriny.

Tak nie bardzo przypadła mi do gustu. Może dlatego, że jak jestem zmęczona, wolę poczytać coś lekkiego, miłego i może trochę zabawnego (ale zawsze wartościowego...). Natomiast tutaj tego nie znalazłam. :-(

Piękna książka o miłości, szkoda tylko, że takie smutne zakończenie. Niespodziewane zwroty akcji, których w sumie można było się trochę domyślić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę nuda...

Trochę nuda...

Pani Montefiore ma duży talent do pisania bardzo dobrych obyczajówek. Śmiało można powiedzieć, że w jej książkach nic się nie dzieje. Opisana jest po prostu codzienność bohaterów, ich losy dzień po dniu, jednak jest to zrobione w tak przyjemny i prosty sposób, że książka czyta się sama. Uwielbiam język tej autorki, jest tak poetycki, a jednocześnie tak naturalny, że nie wydaje się zbytnio wyszukany. "Dom nad morzem" to moja druga przeczytana książka tej autorki, zaraz po "Jaskółce i kolibrze" i musze przyznać, że nie zawiodłam się. Tajemnicę wiszącą w powietrzu czuć od pierwszych stron i dopiero z czasem wszystko składa się w jedną, klarowną całość. Bohaterowie nie są papierowi, każdy jest inny. Czytanie książek pani Montefiore to czysta przyjemność, więc polecam każdemu.

Wspaniała powieść obyczajowa pełna wzruszeń , przemyśleń oraz mądrości życiowych. Cała powieść jest fascynująca i zawiera zdumiewające zakończenie.

• Santa Montefiore