Dom nad morzem

Wydawnictwo: Świat Książki
Marion

Dziesięcioletnia Floriana jest zachwycona pięknem wspaniałej willi w Toskanii, stojącej nad morzem, tuż za małą wioską, w której mieszka. Lubi zaglądać do otaczającego willę ogrodu przez rozpadający się mur i wyobrażać sobie, że pewnego dnia umknie przed swoją nieciekawą, ubogą egzystencją i zamieszka w luksusie. I nieoczekiwanie jej marzenie częściowo się spełnia - Dante, syn bogatego przemysłowca, właściciela willi, zaprasza ją do siebie. Od tej chwili Floriana mocno wierzy, że jej przeznaczeniem jest życie w willi, w cudownych ogrodach, u boku Dantego. Jednak gdy oboje dorastają, przekraczają niewidzialną linię, narażając na niebezpieczeństwo to, co wydaje im się rzeczą najdroższą na świecie...

źródło opisu: http://www.empik.com/dom-nad-morzem-montefiore-san...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/dom-nad-morzem-montefiore-san...»

zabielka | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

Jest to moja pierwsza książka tej autorki, podobała mi się szczerze. Czytało się tą powieść lekko i przyjemnie, Fajnie że występowały retrospekcje, które nadały jej odpowiedniego "aromatu". Na pewno nie nudziłam się czytając tą książkę. Mimo to znalazłam jeden błąd,,, otóż w retrospekcji (z 1971r.)jest napisane "Miasto budziło się powoli, co jakiś czas po bruku przejeżdżał z hałasem fiat cinqecento..." Aż zmusiałam sobie to wygooglować. Samochód ten był produkowany od czerwca 1991r. :) No ale ie ma ludzi nieomylnych. :)

książek: 1992
Ulka | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Czym jest miłość, cierpliwość, wyrozumiałość,zaufanie , ale także cierpienie, smutek i inne uczucia towarzyszące tej lekturze? Na te pytania możemy znaleźć w niej odpowiedź. Przepiękna opowieść o nieszczęściu jakie spotyka małe dziecko a później kobietę. Wszystko jednak ma swój koniec, w tym przypadku historia kończy się szczęśliwie dla wszystkich.

allison | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Powieść - jak większość książek autorki - ciekawa i dobrze skonstruowana. Najbardziej zainteresowały mnie wydarzenia z przeszłości, zawarte w licznych retrospekcjach. Szkoda, że teraźniejszość nie okazała się równie ciekawa - to, moim zdaniem, największa wada opowieści (obok zbyt ckliwego zakończenia).

Dużym atutem są rodzinne tajemnice, które pani Montefiore zdradza stopniowo i chociaż niektóre wątki mogą wydawać się przewidywalne, na czytelnika czeka tu sporo niespodzianek.

Do zalet na pewno należy zaliczyć lekki styl, nutę humoru umiejętnie połączoną ze wzruszeniami i nostalgią.

Mimo iż nie jest to najlepsza powieść autorki, polecam ją z czystym sumieniem, zwłaszcza tym, którzy lubią obyczajowe historie z wielką tajemnicą w tle.

wiejskifilozof | 2014-08-30

Nie powiem,żebym polował na książki Montefiore.Jak się coś znajdzie w bibliotece to biorę.
Tak było i tym razem.
Fabuła bardzo mi się podobała,autorka bardzo dobrze opisuje Toskanię przełomu lat 60 i 70.
Mamy tu podziały społeczne,które nie przeszkadzają zakładać wspaniałych przyjaźni.
Autorka przenosi nas też do roku 2009,do Devonu.
Przyjeżdża tu pewniej Argentyńczyk,na widok którego wzdycha nie jedna dziewczyna.
Czy te wydarzania mają coś wspólnego z Włochami ?
Książka świetna.

Ania | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Niezwykła miłosna historia. A raczej miłości mamy tu dwie. Takie prawdziwe, głębokie uczucia które przeżywa się przynajmniej raz w życiu. I do tego piękne, urocze letnie miejsca.

Już mogę się przed wami przyznać do tego że książki tej autorki są dla mnie rewelacyjne. Na pewno z niecierpliwością będę szukała kolejnych tytułów pani Montefiore. Uwielbiam takie historie gdzie miłość przeplata się z wielką tajemnicą, czasem z leciutkim kryminałem z przymrużeniem oka i barwnymi opisami miejsc. Lekka opowieść, a jakże bardzo się w nią wciągnęłam, nie ma nudy, a wręcz przeciwnie, nie tylko główni bohaterowie wywołali uśmiech na mojej twarzy. Bardzo zgrabnie napisane, dwie historie tak sprytnie ze sobą połączone.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, polecam!

Monika KanapaLiteracka | 2016-01-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 04 stycznia 2016

kanapaliteracka.pl
Mamy dwa wątki fabularne, które, jak można przewidzieć już od samego początku, w pewnym momencie mają się połączyć w jeden. Oba są „namalowane” i przeprowadzone bardzo przejrzyście, a należy podkreślić, że nietrudno byłoby się autorce w tych wszystkich lokacjach i postaciach zapętlić i zepsuć całą historię.

Włoski przełom lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych maluje się wspaniałą sielanką na tle szumu morza, wśród barw przepięknego ogrodu willi La Magdalena i piaszczystych wiejskich dróg. Ta wyjęta z obrazka sceneria staje się kanwą wielu pięknych, ale również i wstrząsających wydarzeń. Mała zupełnie osamotniona Floriana zostaje oczarowana czułością i serdecznością, jaką otrzymuje od Dantego i jego rodziny przez całe lato, jakie rodzina Bonfanti spędza na wsi w swojej wielkiej willi. Dla dziesięcioletniej dziewczynki właśnie te dwa miesiące malują światopogląd, jaki będzie niosła przez całe życie.

Z toskańskiej wsi przenosimy się do współczesnej Anglii. I...

kasandra_85 | 2012-12-19
Przeczytana: grudzień 2012

zosia_bm | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Jak większość książek S. Montefiore to przyjemna w czytaniu książka, mile spędzone chwile. Postaci pozytywne, takie, którym czasem się zazdrości urody, pozycji. Jeśli nawet maja problemy, to do rozwiązania. Dla mnie nieco zbyt przewidywalna. Polecam do przeczytania jako miłe uzupełnienie czytanych trudniejszych lektur. Czytałam ją z przerwami trzy tygodnie.

Grażyna | 2012-12-27

Ta powieść ma wszystkie elementy dobrego "czytadła":miłość,tajemnica,dobrze zarysowane postacie,wartka akcja w dwóch wymiarach czasowych;najlepsza książka S.M.,z dotychczas przeze mnie przeczytanych.

Gosik62 | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką; książka polecona przez koleżankę. Nie zawiodłam się, aczkolwiek początek jak dla mnie bez fajerwerków. Później akcja staje się bardzo dynamiczna, do tego stopnia, że trudno się oderwać. Dwa wymiary czasowe łączą się w jedno. Ponadczasowa miłość, rodzinna atmosfera, dozgonna przyjaźń, przebaczanie - to niektóre walory tej zdecydowanie kobiecej powieści. Przyjemnie się czyta, bardzo lekki język, no i te klimaty - Anglia i Włochy!!! Super !!!