Dom nad morzem

Świat Książki
2012-12-05
2012-12-05
Anna Dobrzańska-Gadowska

Tak nie bardzo przypadła mi do gustu. Może dlatego, że jak jestem zmęczona, wolę poczytać coś lekkiego, miłego i może trochę zabawnego (ale zawsze wartościowego...). Natomiast tutaj tego nie znalazłam. :-(

Piękna książka o miłości, szkoda tylko, że takie smutne zakończenie. Niespodziewane zwroty akcji, których w sumie można było się trochę domyślić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę nuda...

Trochę nuda...

Pani Montefiore ma duży talent do pisania bardzo dobrych obyczajówek. Śmiało można powiedzieć, że w jej książkach nic się nie dzieje. Opisana jest po prostu codzienność bohaterów, ich losy dzień po dniu, jednak jest to zrobione w tak przyjemny i prosty sposób, że książka czyta się sama. Uwielbiam język tej autorki, jest tak poetycki, a jednocześnie tak naturalny, że nie wydaje się zbytnio wyszukany. "Dom nad morzem" to moja druga przeczytana książka tej autorki, zaraz po "Jaskółce i kolibrze" i musze przyznać, że nie zawiodłam się. Tajemnicę wiszącą w powietrzu czuć od pierwszych stron i dopiero z czasem wszystko składa się w jedną, klarowną całość. Bohaterowie nie są papierowi, każdy jest inny. Czytanie książek pani Montefiore to czysta przyjemność, więc polecam każdemu.

Wspaniała powieść obyczajowa pełna wzruszeń , przemyśleń oraz mądrości życiowych. Cała powieść jest fascynująca i zawiera zdumiewające zakończenie.

2089

"Dom nad morzem" to kolejna książka Santy Montefiore, która przeczytałam. Sięgam po nie gdy mam ochotę na cos lekkiego. Historia Floriny, Mariny, Clementiny i ich rodzin, ich wzajemne relacje były ciekawa odskocznią od rzeczywistości i fantastyczną lekturą na deszczowy dzień.

Historia 10-letniej Floriany, która jest zagubiona w życiu. Matka ją zostawiła z ojcem który miał problem z alkoholem. Nie zauważał potrzeb swojej córki. Dziewczynka przychodzi pod piękną wille. Poznaje Dantego w którego z czasem pokochała. Który zauważa jej potrzeby, początkowo opiekuje się nią jak starszą siostrą. Z upływem lat miłość kwitnie. Lecz są duże bariery do pokonania. Są z dwóch różnych światów. Dante boi się powiedzieć ojcu. Floriana jest w ciąży przy pomocy księdza i Zazatty udaje się uratować Florianę, która wyjeżdża.

Ciekawa historia ,gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.Przeszłość to słoneczna Toskania we Włoszech , a teraźniejszość to Devon w Anglii.Co łączy te dwa kraje? Kim jest tak naprawdę Marina i jaką smutną historię ukrywa?Tego dowiecie się czytając tę książkę.
Bardzo ciekawie skonstruowana,wątek złodziejaszka nie dawał mi spokoju,do końca nie mogłam wytypować kto to był.
Polecam :-)

Niezwykła miłosna historia. A raczej miłości mamy tu dwie. Takie prawdziwe, głębokie uczucia które przeżywa się przynajmniej raz w życiu. I do tego piękne, urocze letnie miejsca.

Już mogę się przed wami przyznać do tego że książki tej autorki są dla mnie rewelacyjne. Na pewno z niecierpliwością będę szukała kolejnych tytułów pani Montefiore. Uwielbiam takie historie gdzie miłość przeplata się z wielką tajemnicą, czasem z leciutkim kryminałem z przymrużeniem oka i barwnymi opisami miejsc. Lekka opowieść, a jakże bardzo się w nią wciągnęłam, nie ma nudy, a wręcz przeciwnie, nie tylko główni bohaterowie wywołali uśmiech na mojej twarzy. Bardzo zgrabnie napisane, dwie historie tak sprytnie ze sobą połączone.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, polecam!

Bardzo lekka i przyjemna lektura. Zazwyczaj nie lubię czytać opisów przyrody ,wolę skupić się na akcji jednak wyjątkowo tutaj lubiłam zagłębiać się w świat przyrody opisywany przez autorkę. Fajnie napisane , podczas czytania wyobrażałam sobie, że siedzę na plaży razem z nimi. Polecam.