Dom nad morzem

Anna Dobrzańska-Gadowska
Świat Książki
literatura piękna
Anna Dobrzańska-Gadowska

Wspaniała powieść obyczajowa pełna wzruszeń , przemyśleń oraz mądrości życiowych. Cała powieść jest fascynująca i zawiera zdumiewające zakończenie.

1983

"Dom nad morzem" to kolejna książka Santy Montefiore, która przeczytałam. Sięgam po nie gdy mam ochotę na cos lekkiego. Historia Floriny, Mariny, Clementiny i ich rodzin, ich wzajemne relacje były ciekawa odskocznią od rzeczywistości i fantastyczną lekturą na deszczowy dzień.

Historia 10-letniej Floriany, która jest zagubiona w życiu. Matka ją zostawiła z ojcem który miał problem z alkoholem. Nie zauważał potrzeb swojej córki. Dziewczynka przychodzi pod piękną wille. Poznaje Dantego w którego z czasem pokochała. Który zauważa jej potrzeby, początkowo opiekuje się nią jak starszą siostrą. Z upływem lat miłość kwitnie. Lecz są duże bariery do...

Ciekawa historia ,gdzie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.Przeszłość to słoneczna Toskania we Włoszech , a teraźniejszość to Devon w Anglii.Co łączy te dwa kraje? Kim jest tak naprawdę Marina i jaką smutną historię ukrywa?Tego dowiecie się czytając tę książkę.
Bardzo ciekawie skonstruowana,wątek złodziejaszka nie dawał mi spokoju,do końca nie mogłam wytypować kto...

Niezwykła miłosna historia. A raczej miłości mamy tu dwie. Takie prawdziwe, głębokie uczucia które przeżywa się przynajmniej raz w życiu. I do tego piękne, urocze letnie miejsca.

Już mogę się przed wami przyznać do tego że książki tej autorki są dla mnie rewelacyjne. Na pewno z niecierpliwością będę szukała kolejnych tytułów pani Montefiore. Uwielbiam takie historie gdzie...

Bardzo lekka i przyjemna lektura. Zazwyczaj nie lubię czytać opisów przyrody ,wolę skupić się na akcji jednak wyjątkowo tutaj lubiłam zagłębiać się w świat przyrody opisywany przez autorkę. Fajnie napisane , podczas czytania wyobrażałam sobie, że siedzę na plaży razem z nimi. Polecam.

No niestety straszna nuda, Całość bez wyrazu, mocno przewidywalna, nie zaskakuje i nie zaciekawia. Książkę przeczytałam tak trochę na siłę. Drażnił mnie trochę zbyt grzeczny i pełen zdrobnień język, wygładzone postacie. Powieść zdecydowanie skierowana w stronę nie wymagającego czytelnika.

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką; książka polecona przez koleżankę. Nie zawiodłam się, aczkolwiek początek jak dla mnie bez fajerwerków. Później akcja staje się bardzo dynamiczna, do tego stopnia, że trudno się oderwać. Dwa wymiary czasowe łączą się w jedno. Ponadczasowa miłość, rodzinna atmosfera, dozgonna przyjaźń, przebaczanie - to niektóre walory tej zdecydowanie...

Rewelacyjna książka, gorąco polecam.

Książka jest naprawdę świetnie napisana. Świetna fabuła. Na początku nie wiedziałam o co chodzi z tymi dwiema historiamii, a koniec bardzo mnie zaskoczył ;]

Dyskusje

• Santa Montefiore