Pies dobrze wychowany

How to Have a Well-Mannered Dog
831110493X
pies, psy, tresura, szczeniak
flora i fauna

Źle ułożony pies jest przekleństwem. Paskudzi na chodnikach, skacze na gości, bezustannie szczeka, obgryza meble - tak złe nawyki oraz nieznośne obyczaje przynoszą psiemu rodowi złą sławę. Posługując się sprawdzoną metodą Jima Evansa I Kay White, można takiego dyskomfortu uniknąć. Autorzy podają praktyczne rady, jak właściwie układać psa. Od pierwszego dnia pobytu szczeniaka w twoim domu nie...

Autorzy podają praktyczne rady, jak właściwie układać psa. Od pierwszego dnia pobytu szczeniaka w twoim domu nie szczędź wysiłków, by zrozumiał, kto jest "przewodnikiem stada", i staraj się poznać jego sposób myślenia.
Nawet gdy pies jest nieco starszy, nie wszystko stracone! Rozdziały zatytułowane "Korygowanie niewłaściwych zachowań" oraz "Jak sobie radzić z niektórymi problemami" będą bardzo pomocne w kształtowaniu starszego psa.
Książka przeznaczona do stałego korzystania, zawiera porady stosowane w konkretnej potrzebie i przystępnie przedstawia niektóre elementy psychiki psów.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Bellona, 2006

Ania | 2013-11-13

Ta książka to zbiór bardzo potrzebnych informacji na temat każdego etapu rozwoju psów. Przez to jest baszo pomocna w kontaktach z psem w każdym wieku.

ANetka | 2010-10-18
Przeczytana: marzec 2007

Poradnik, który przyda się początkującemu właścicielowi czworonoga. Zawiera parę obrazków. Opisuje najważniejsze tematy psiego wychowania krótko i zwięźle. Aczkolwiek nie należy ślepo sugerować się wszystkimi metodami opisywanymi przez autorów, np. mają błędne podejście do tematu psiej dominacji - śmiem tak twierdzić jako doświadczona (czyt. bardzo oczytana w tym temacie) pasjonatka kynologii i zwolenniczka pozytywnych metod szkolenia.

Milena | 2016-07-30
Lubuda | 2015-01-22