Pies, który kochał zbyt mocno

Tłumaczenie: Anna Redlicka
Wydawnictwo: Galaktyka
The dog who loved too much
pies, psychologia psa
flora i fauna

Pies, który kochał zbyt mocno to nowatorski poradnik z zakresu psychologii psa. Książka w przystępny sposób ukazuje problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Co zrobić, gdy pies rzuca się z zębami na dzwoniący telefona Jak pomóc psu, który boi się czwartkówa Dlaczego niektóre psy obsesyjnie polują na własny ogona Niektóre z tych zachowań mogą wynikać z błędów wychowawczych popełnionych przez właściciela, a inne z nich mają podłoże psychiczne. W książce znajdziemy również wiele cennych rad na temat postępowania z psami dominującymi i agresywnymi oraz panowania nad ich niepożądanymi zachowaniami. Analizując różnego typu agresywne zachowania, autor docieka do ich źródeł i pokazuje odpowiednie metody pracy z psem.

Octopus | 2015-07-31
Na półkach: Branżowe, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 lipca 2015

Polecam wszystkim zamierzającym nabyć psa lub tym, którzy mają problemy wychowawcze ze swoim czworonogiem. Znajdą tu opisy różnych przypadków zaburzeń behawioralnych i sporo porad praktycznych.
Książka ta odzwierciedla jak bardzo ważna jest socjalizacja szczeniąt i właściwe postepowanie ze zwierzęciem od pierwszych chwil po narodzinach. Odpowiednio wychowując psa, poświęcając mu dużo czasu przez pierwsze miesiące, będziemy mieli wspaniałego przyjaciela przez kilkanaście lat :-)

Raisa | 2016-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kynologia
Przeczytana: 13 marca 2016

Książka ta jest o tyle wyjątkowa, że przedstawia zagadnienia z zakresu psychologii psów w formie wzruszających i poruszających serce opowiadań. Czyta się ją zupełnie inaczej, niż pełne faktów i skrupulatnych wyników badań książki z dziedziny behawioru psów jak np. te autorstwa Stanley'a Corena. Co ciekawe, lekka forma tego tytułu wcale nie ujmuje mu wartości merytorycznej i śmiało możemy go nazwać pełnoprawnym poradnikiem.

Podsumowując, wszystkim zainteresowanym tematem zawiłości psiego umysłu z czystym sumieniem polecam to małe arcydzieło Nicholasa Dodmana.

Katerina | 2016-10-06
Przeczytana: 05 października 2016

Niestety nie jestem zachwycona tą książką... Czytając opis i opinie spodziewałam się czegoś naprawdę "nowatorskiego" i nie mogłam się doczekać aż po nią sięgnę. Tymczasem zawiódł mnie już pierwszy rozdział, gdzie autor opisywał sprawę rottweilera i jego agresję na tle dominacyjnym… Co jak co, ale teoria dominacji na pewno nie jest „nowatorska”. Nie mówiąc już o tym, że jest niesłuszna, ponieważ odnosi się do dziko żyjących wilków, a nie już udomowionych psów, które na przestrzeni wieków tak wyewoluowały, że z dzikimi wilkami mają naprawdę niewiele wspólnego. Dlatego też należało czytać tą pozycję i cedzić niektóre informacje…
Natomiast jak już się to zrobiło, otrzymało się mnóstwo interesujących przypadków psów oraz metod ich rozwiązania. Przynajmniej wiem, co zrobić, jak mój pies zacznie gonić wyimaginowane króliki ;)

Podsumowując – książka dla tych, co mają już jakąś wiedzę i umieją czytać z użyciem zdrowego rozsądku ;)

Dortek | 2017-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 grudnia 2017

To z pewnością nie jest książka- poradnik, bo opisane w niej przypadki są dość –powiedziałabym- zaawansowane. Autor analizuje w niej psychologiczne zachowania psów, które trafiają do niego zwykle już po wcześniejszych próbach leczenia weterynaryjnego. Większość tych klinicznych przypadków dotyczy zachowań skrajnych jak np. genetycznie uwarunkowane obsesyjne gonienie własnego ogona przez bullteriery czy niestrudzone „łapanie’ królików. Mogłoby się więc wydawać, że tak rzadkie zachowania nie mają nic wspólnego ze znanymi nam psami. Dla mnie jednak było to przede wszystkim zwrócenie uwagi na to jak sami ludzie mogą wpłynąć na zachowanie zwierząt i czasem nieświadomie doprowadzić bądź tez zachęcić do nieodpowiednich zachowań. Mimo poruszanych ważnych kwestii książka jest łatwo-przyswajalna. Polecam wszystkim pragnącym zgłębić temat psiego umysłu.

Sonia | 2014-06-20

Książka trafiła do mnie w prezencie.Można znaleźć w niej wiele ciekawych informacji i porad w zakresie psiej psychologii ,przedstawiane są konkretne sytuacje- następnie są one analizowane przez behawiorystę ,który w następnej kolejności próbuje znaleźć wyjście z sytuacji. Ogólnie - książka dobra,czytając ją traciłam orientację kto w niektórych momentach tak na prawdę potrzebuje pomocy psychologa-pies czy jednak właściciel czworonoga. Polecam wszystkim tym,którzy chcą spojrzeć na psa w trochę inny sposób.

asnna | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozwiązane każdego przypadku wygląda tak samo - niskobiałkowa dieta, nieskuteczne lub mało skuteczne ćwiczenia oraz leki, które kończą problem. Spodziewałam się czegoś więcej, biorąc pod uwagę, że książka miała być z dziedziny psychologii psa...

ANetka | 2010-10-18
Przeczytana: październik 2006

Rewelacyjna książka, która zawiera, jak wskazuje podtytuł różne "opowieści i porady z dziedziny psychologii psa". Każdy rozdział to osobna opowieść z życia wzięta, dotycząca konkretnych psów z jakimi zetknął się autor w swojej pracy behawiorysty. Każda opowieść na koniec opatrzona jest swoistym programem zaradczym, tak więc mamy wskazówki dotyczące postępowania z psem w przypadku, gdy spotka nas podobny problem - od nadmiernego lęku po agresję. Książka naprawdę godna polecenia.

grrrond | 2018-01-03
Na półkach: Przeczytane, Kynologia

Moją opinię o tej książce można znaleźć tutaj:
Zachęcam wszystkich pasjonatów kynologii do zaglądania. Aktualności również na:

magdalenaps | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 09 czerwca 2017

książka opisuje terapię z przełomu lat 80/90. Metody wyprowadzania psów z problemów nie są w żaden sposób innowacyjne, ale opisane problemy i wyjaśnienie co do nich doprowadziło mogą ustrzec przez popełnianiem błędów (np. bawienie się z psem w gonienie za światełkiem lasera). Czasem opisane są dość ciekawe przypadki. Czyta się lekko, napisane bardzo prostym językiem.

danusia2506 | 2019-01-31