Pies, który kochał zbyt mocno

Wydawnictwo: Galaktyka
pies, psychologia psa
flora i fauna

Pies, który kochał zbyt mocno to nowatorski poradnik z zakresu psychologii psa. Książka w przystępny sposób ukazuje problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Co zrobić, gdy pies rzuca się z zębami na dzwoniący telefona Jak pomóc psu, który boi się czwartkówa Dlaczego niektóre psy obsesyjnie polują na własny ogona Niektóre z tych zachowań mogą wynikać z błędów wychowawczych popełnionych przez właściciela, a inne z nich mają podłoże psychiczne. W książce znajdziemy również wiele cennych rad na temat postępowania z psami dominującymi i agresywnymi oraz panowania nad ich niepożądanymi zachowaniami. Analizując różnego typu agresywne zachowania, autor docieka do ich źródeł i pokazuje odpowiednie metody pracy z psem.

Octopus | 2015-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2015

Polecam wszystkim zamierzającym nabyć psa lub tym, którzy mają problemy wychowawcze ze swoim czworonogiem. Znajdą tu opisy różnych przypadków zaburzeń behawioralnych i sporo porad praktycznych.
Książka ta odzwierciedla jak bardzo ważna jest socjalizacja szczeniąt i właściwe postepowanie ze zwierzęciem od pierwszych chwil po narodzinach. Odpowiednio wychowując psa, poświęcając mu dużo czasu przez pierwsze miesiące, będziemy mieli wspaniałego przyjaciela przez kilkanaście lat :-)

Katerina | 2016-10-06
Przeczytana: 05 października 2016

Niestety nie jestem zachwycona tą książką... Czytając opis i opinie spodziewałam się czegoś naprawdę "nowatorskiego" i nie mogłam się doczekać aż po nią sięgnę. Tymczasem zawiódł mnie już pierwszy rozdział, gdzie autor opisywał sprawę rottweilera i jego agresję na tle dominacyjnym… Co jak co, ale teoria dominacji na pewno nie jest „nowatorska”. Nie mówiąc już o tym, że jest niesłuszna, ponieważ odnosi się do dziko żyjących wilków, a nie już udomowionych psów, które na przestrzeni wieków tak wyewoluowały, że z dzikimi wilkami mają naprawdę niewiele wspólnego. Dlatego też należało czytać tą pozycję i cedzić niektóre informacje…
Natomiast jak już się to zrobiło, otrzymało się mnóstwo interesujących przypadków psów oraz metod ich rozwiązania. Przynajmniej wiem, co zrobić, jak mój pies zacznie gonić wyimaginowane króliki ;)

Podsumowując – książka dla tych, co mają już jakąś wiedzę i umieją czytać z użyciem zdrowego rozsądku ;)

Raisa | 2016-03-23
Na półkach: Kynologia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2016

Książka ta jest o tyle wyjątkowa, że przedstawia zagadnienia z zakresu psychologii psów w formie wzruszających i poruszających serce opowiadań. Czyta się ją zupełnie inaczej, niż pełne faktów i skrupulatnych wyników badań książki z dziedziny behawioru psów jak np. te autorstwa Stanley'a Corena. Co ciekawe, lekka forma tego tytułu wcale nie ujmuje mu wartości merytorycznej i śmiało możemy go nazwać pełnoprawnym poradnikiem.

Podsumowując, wszystkim zainteresowanym tematem zawiłości psiego umysłu z czystym sumieniem polecam to małe arcydzieło Nicholasa Dodmana.

Sonia | 2014-06-20

Książka trafiła do mnie w prezencie.Można znaleźć w niej wiele ciekawych informacji i porad w zakresie psiej psychologii ,przedstawiane są konkretne sytuacje- następnie są one analizowane przez behawiorystę ,który w następnej kolejności próbuje znaleźć wyjście z sytuacji. Ogólnie - książka dobra,czytając ją traciłam orientację kto w niektórych momentach tak na prawdę potrzebuje pomocy psychologa-pies czy jednak właściciel czworonoga. Polecam wszystkim tym,którzy chcą spojrzeć na psa w trochę inny sposób.

ANetka | 2010-10-18
Przeczytana: październik 2006

Rewelacyjna książka, która zawiera, jak wskazuje podtytuł różne "opowieści i porady z dziedziny psychologii psa". Każdy rozdział to osobna opowieść z życia wzięta, dotycząca konkretnych psów z jakimi zetknął się autor w swojej pracy behawiorysty. Każda opowieść na koniec opatrzona jest swoistym programem zaradczym, tak więc mamy wskazówki dotyczące postępowania z psem w przypadku, gdy spotka nas podobny problem - od nadmiernego lęku po agresję. Książka naprawdę godna polecenia.

asnna | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozwiązane każdego przypadku wygląda tak samo - niskobiałkowa dieta, nieskuteczne lub mało skuteczne ćwiczenia oraz leki, które kończą problem. Spodziewałam się czegoś więcej, biorąc pod uwagę, że książka miała być z dziedziny psychologii psa...

GosiaMT | 2016-09-19
bdom | 2016-03-08