Andrzej G. Kruszewicz

- Pisze książki: reportaż, encyklopedie, słowniki, flora i fauna, nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.), popularnonaukowa, poradniki, interaktywne, obrazkowe, edukacyjne, albumy
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 30 listopada 1959
Ornitolog, podróżnik, założyciel i szef Azylu dla Ptaków w warszawskim ZOO, dyrektor warszawskiego ZOO od 1 stycznia 2009, autor oraz tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii.
Z wykształcenia lekarz weterynarii, z zamiłowania ornitolog. Od 1991 doktor nauk weterynaryjnych - tytuł pracy doktorskiej: „Badania nad występowaniem Isospora lacazei oraz jej wpływem na rozwój piskląt Passer domesticus i Passer montanus” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na Wydziale Weterynaryjnym. Były pracownik Instytutu Ekologii PAN w Dziekanowie Leśnym. Był redaktorem naczelnym pisma „Woliera”, autor szesnastu książek i tłumacz ponad dwudziestu.
- 616 przeczytało książki autora
- 1 303 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Najedzony, wręcz przekarmiony Europejczyk stoi na wygodnej pozycji do oceniana postaw innych ludzi wobec zwierząt. Będzie ganił myśliwych, protestował przeciwko transportom świń czy klatkom dla niosek. I dobrze, niech to robi ku przyszłej poprawie bytu zwierząt, ale niechaj nie zapomina, że człowiek głodny może mieć inny punkt widzenia. A głodnych na świecie nie brakuje.
Najedzony, wręcz przekarmiony Europejczyk stoi na wygodnej pozycji do oceniana postaw innych ludzi wobec zwierząt. Będzie ganił myśliwych, p...
Rozwiń ZwińW każdym miasteczku działa sklep z bronią i amunicją, ale zwierzęta łowne występują tylko w niektórych australijskich stanach. Polowania na wybrzeżu, czyli tam, gdzie są miasta i jest cywilizacja, praktycznie się nie odbywają lub zostały zakazane. Brak akceptacji społecznej. Za to w interiorze obcuje się z bronią na co dzień. I właśnie przy tych rozważaniach ów rozmowny farmer powiedział: "Bo akceptacja dla łowiectwa rośnie wraz ze wzrostem odległości od centrum dużego miasta".
W każdym miasteczku działa sklep z bronią i amunicją, ale zwierzęta łowne występują tylko w niektórych australijskich stanach. Polowania na ...
Rozwiń ZwińJastrzębia zaś trzeba szanować, bo to strażnik porządku w rodzinnej przyrodzie i zjada pokraki ukształtowane wyobraźnią człowieka.
Jastrzębia zaś trzeba szanować, bo to strażnik porządku w rodzinnej przyrodzie i zjada pokraki ukształtowane wyobraźnią człowieka.
Artykuły

DYSKUSJE