Mowa ciała psów. Jak zrozumień zachowanie psa

Wydawnictwo: Świat Książki
flora i fauna

Im lepiej zrozumiesz swojego psa, tym łatwiej unikniesz problemów. Psy, niezależnie czy między sobą, czy w kontaktach z ludźmi, w bardzo czytelny sposób okazują określone emocje, zamiary i nastroje. Wyrażają je ciałem, specyficznym zachowaniem, mimiką i wydawanymi odgłosami. Warto poznać mowę ciała psa, aby zrozumieć jego zachowania i odpowiednio na nie reagować.

Monika | 2013-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Ciekawa, ale nie fascynująca. Czyta się miło, ale bez wypieków na twarzy.
Z pewnością lektura obowiązkowa dla przyszłych i nowych właścicieli czworonogów. Niekoniecznie polecam tym doświadczonym, od lat obserwującym swoje sierściuchy. Do mojego życia bowiem nie wniosła niczego nowego.

Dariusz Karbowiak | 2011-05-18

Książka chyba dla każdego kto posiada psa w mieszkaniu i nie tylko. Świetnie napisana bogato ilustrowana

marzena | 2012-04-03
Przeczytana: 06 lutego 2010

ciąg dalszy socjalizacji Zgredka, czytając kolejne pozycje zastanawiam się, czy jest to w ogóle realne :-( ale znalazłam kilka fajnych uwag m.in. taką, że chwytając psa za pyszczek i lekko nim kręcąc, jednocześnie wypowiadając słowa "nie" lub " fuj", albo każde inne o negatywnym wydźwieku, można odzwyczaić psa złych nawyków.

cytat: "Są psy, które w czasie spaceru znikają bez pozwolenia, a potem wracają do domu, kulejąc, mimo że nic im się nie stało." w ten sposób pupil wzbudzaja współczucie wlaściciela, który myśli, że pies cierpi, a ten w sprytny sposób unika kary za niesubordynację. Zgred jeszcze tej techniki nie opanował, ale pewnie jeszcze wszystko przed nami :-)

tajgula | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2016