Co jeśli mój pies... 122 najważniejsze pytania i odpowiedzi

Wydawnictwo: RM
flora i fauna

Co jeśli mój pies... siusia w domu... nie umie chodzić na smyczy... zachowuje się agresywnie... ciągle ujada... zostanie poparzony... kopie doły w ogrodzie... ściga rowerzystów... Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy człowiek potrafi być przyjacielem swojego psa? Do tego niezbędna jest rzetelna wiedza i zrozumienie psiej psychiki. W książce tej wspomniano o wszystkich ważnych rzeczach, o których zapomnieli autorzy innych publikacji poświęconych psom. W 122 pytaniach i odpowiedziach opisano, jak radzić sobie z problemami behawioralnymi naszych czworonogów, chorobami psów, jak postępować w nagłych wypadkach i co zrobić, by sędziwy pies cieszył się pełnią życia.

Pela | 2013-07-15
Przeczytana: 2012 rok

Dużo powszechnie znanych ogólników o zachowaniu psów w różnych sytuacjach, niewiele nieznanych mi wcześniej informacji. Szkoda, że tak mało konkretów.

Anita | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Mam/miałam, 2013
Przeczytana: 20 listopada 2013

Książka fajna, jednakże ma pewne niedociągnięcia, którymi są m.in. za krótkie opisy. Wiem, że pełne odpowiedzi na 122 pytania zajęłyby 2 razy więcej stron i że książka zawiera podstawowe porady, ale mimo wszystko dla kogoś kto posiada już jakąś wiedzę o psach jest tego za mało, zbyt ogólnikowo i z pominięciem kilku ważnych kwestii np. Co jeśli mój pies... je trawę? Według książki pies je trawę gdy chce oczyścić żołądek. Fajnie, tylko, że pies je trawę również wtedy kiedy jest głodny, kiedy brakuje mu podstawowych witamin, lub po prostu dlatego, że mu smakuje (o czym w książce nie ma nawet zdania). Dla początkujących może być ;)

Groszek | 2014-05-11
Na półkach: Psy/Koty, Przeczytane