Idee programowe romantyków polskich. Antologia

Seria: Biblioteka Narodowa: Seria I
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Shalila

Twórcy romantyczni wobec świata — wypowiedzi 32 autorów dotyczące filozofii, literatury, sztuki, obyczajów, głównie eseistyka, a także poezja, fragmenty dramatów, listy. Najobszerniej zaprezentowano teksty M. Mochnackiego (60) i A. Mickiewicza (49). Ponadto m.in.: K. Brodziński, E. Chojecki, E. Dembowski, M. Grabowski, Z. Krasiński, J.I. Kraszewski, D. Magnuszewski, C. Norwid, J. Słowacki, A. Towiański

źródło opisu: Ossolineum, 1991

źródło okładki: http://www.ossolineum.pl