Moje Pedagogiczne Credo

Tłumaczenie: Józef Pieter
Wydawnictwo: Żak
My pedagogic creed
Ilona

Ta niewielka książeczka, która ukazała się ponad 100 lat temu, zawiera kilka genialnych przemyśleń znakomitego pedagoga, które do dziś nie straciły swojej aktualności. Autor zadaje sobie i czytelnikowi kilka pytań, na które zaraz udziela odpowiedzi, np. czym jest wychowanie? Jeżeli wychowanie to proces, to realizuje się go głównie w szkole. A więc czym jest szkoła? Dalej jest mowa o przedmiotach nauczania oraz metodach stosowanych w jego realizacji. Całość zwarta, wypunktowana, traktująca tylko o sprawach najważniejszych

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Żak, 2005

źródło okładki: http://www.wydawnictwozak.com.pl/

AnnaSikorska | 2017-05-10

John Dewey w bardzo prosty sposób wyjaśnia, w jaki sposób się uczymy oraz co może wspomagać proces uczenia się lub nauczania. Zaznacza, że w dążeniu do samodzielności jest uczenie przez działanie. odkreśla znaczenie aktywności praktycznej i manualnej, które mają wzbogacić doświadczenia dzieci i zachęcić do poszerzenia zainteresowań.

klaudiano | 2017-06-09
Katarzyna | 2016-06-04