Moje Pedagogiczne Credo

Tłumaczenie: Józef Pieter
Wydawnictwo: Żak
My pedagogic creed
Ilona

Ta niewielka książeczka, która ukazała się ponad 100 lat temu, zawiera kilka genialnych przemyśleń znakomitego pedagoga, które do dziś nie straciły swojej aktualności. Autor zadaje sobie i czytelnikowi kilka pytań, na które zaraz udziela odpowiedzi, np. czym jest wychowanie? Jeżeli wychowanie to proces, to realizuje się go głównie w szkole. A więc czym jest szkoła? Dalej jest mowa o przedmiotach nauczania oraz metodach stosowanych w jego realizacji. Całość zwarta, wypunktowana, traktująca tylko o sprawach najważniejszych

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Żak, 2005

źródło okładki: http://www.wydawnictwozak.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!