Sztuka i archeologia starożytnego Wschodu

830112461X
archeologia orientalna
historia
Shahrivar

Niniejsza książka stanowi wprowadzenie w podstawowe zagadnienia historii cywilizacji Bliskiego Wschodu, ze szczególnym uwzględnieniem zjawisk artystycznych. Zasadniczo obejmuje ona czasy od epoki brązu, do chwili wykształcenia się najwcześniejszych kultur miejskich, a następnie organizmów państwowych i powstania pisma, aż do przełomu w czasach Aleksandra Wielkiego, kiedy zwiększyło się wzajemne i bezpośrednie oddziaływanie wielkich kręgów kulturowych i doszło do powstania cywilizacji hellenistycznej.

źródło opisu: Od Wydawcy

propanibutan | 2016-02-13