Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno

Okładka książki Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno Michèle Fitoussi Patronat Logo
Patronat Logo
2012-10-24
Krystyna Sławińska
Uroda moda piękno

Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...

Świat według Heleny Rubinstein

Opowieść o pierwszym światowym imperium kosmetycznym i jej założycielce

Helena pochodziła z krakowskiego Kazimierza, który opuściła już jako dwudziesto trzy latka. Bywała we Wiedniu, Australii, podejmowała się różnych prac czy to jaki kelnerka czy guwernantka. Rozwijają się i poznawała świat.

I wreszcie otworzyła salon piękności w Melbourne wtedy stała się bardziej skryta, pilnując swojego wizerunku. W tej książce poznajemy jej historie, początku jej kariery, to jak doszła na szczyt i wiele więcej.

Ciekawie napisana, fascynująca książka

Opowieść o pierwszym światowym imperium kosmetycznym i jej założycielce

I wreszcie otworzyła salon piękności w Melbourne wtedy stała się bardziej...

Interesująca kobieta ta Helena Rubinstein, choć poza obrazem szalenie efektywnej bizneswomen wyłania się jeszcze obraz "niezłej egoistki" (a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie). Jedno trzeba jej przyznać - wiedziała czego chciała i do tego dążyła.
Całkiem poprawnie napisana biografia, choć momentami odnosiłam wrażenie pewnej niespójności w treści.

Świetna biografia ciekawej kobiety. Mnóstwo ciekawostek z dziejów przemysłu kosmetycznego

Helena Rubinstein, dziewczyna urodzona na krakowskim Kazimierzu, w żydowskiej rodzinie samotnie wyjechała do Australii i tam zaczęła przygodę z kosmetykami,aby po latach odnieść niebywały sukces i stworzyć własną markę uznaną na całym świecie.
Ciekawa biografia z której dowiadujemy się jak powstawały pierwsze instytuty urody i jak rodziła się branża kosmetyczna. Przyznam, że niewiele wiedziałam o Helenie Rubinstein, a książka Michele Fitoussi dostarczyła mi wielu informacji na temat jej życia prywatnego i zawodowego. Polecam.

Bardzo dobra, kompleksowa biografia niezwykle inspirującej kobiety, jaką była Helena Rubinstein. Madame zachwyca swoją siłą i determinacją, ale też odrzuca zimnem.

Świetna biografia. Taka, która ukazuje różne aspekty życia tej jednej z najsłynniejszych producentek kosmetyków na świecie. Przykład kobiety, która sama stworzyła swoją firmę, która parła przez życie niczym buldożer, kobiety o żelaznym charakterze. Niesamowicie czyta się tę książkę, ponieważ opisuje nie tylko postać Heleny Rubinstein, ale również jej rodzinę, a przede wszystkim epokę, w której żyła. Spotkamy na kartach biografii sławnych artystów, malarzy, aktorki. Dowiemy się jak wyglądały salony piękności i jakie zabiegi były w nich oferowane. Na przykład masaż. Również intymnych partii ciała. Dowiemy się jakie różnice panowały między arystokratycznymi rodami w Anglii a tymi we Francji. Zaskoczyła mnie osobowość głównej bohaterki, jej nieustępliwość i pewność siebie, a jednocześnie po jej życiorysie świetnie widać, że nie da się być ewenementem na każdym polu działania. Nie sprawdziła się jako matka, po prostu nie miała na to czasu. Polecam. Prawdopodobnie was również zaskoczy.

1964

Kolejna biografia przekonująca, iż determinacja, wytrwałość w dążeniu do realizacji marzeń, przynoszą odpowiednie owoce. Dodajmy biografia Kobiety – ikony, cesarzowej piękna, z pochodzenia polskiej Żydówki, zamieszkującej krakowski Kazimierz, która zdecydowała się na wyjazd w nieznane – do Australii, by podbić cały świat, ustanawiając kanony piękna i budując przez lata swoje imperium kosmetyczne. A wszystko to w jakże niesprzyjających warunkach.
Na tym idealnym wizerunku cieniem kładą się jej nieudane relacje z mężami i synami. I w tym miejscu pojawia się refleksja-pytanie: czy sukces zawodowy musi być okupiony brakiem szczęścia osobistego?! Czy osiągnięcia zawodowe wymagają podporządkowania roli żony i matki?!

Czyta się ją bardzo dobrze, jak fascynującą powieść. Niezwykle życie niezwykłej kobiety.

Polecam. Ciekawe

Polecam. Ciekawe

Bardzo kompleksowa biografia. Motywująca i inspirujca kobieta

Bardzo kompleksowa biografia. Motywująca i inspirujca kobieta

• Biografie
  • Biografia

Michèle Fitoussi Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno Zobacz więcej