Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno

Uroda moda piękno

Oficjalne recenzje i

Świat według Heleny Rubinstein

Link do recenzji

Byla to moja pierwsza przeczytana biografia i musze sie przyznac, ze moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobra ksiazka. Minelo chyba z 5 lat odkąd ja przeczytalam, a ja ją wciaz rozpamietowuje. musze jednak ostrzec ze nie jest to nudna historia. prosze nie bac sie po nia siegnac.

Bardzo dobrze się czyta, choć znalazłam kilka błędów merytorycznych i sporo stylistycznych (nie wiem czy z winy autorki czy tłumaczki). Biografia Heleny Rubinstein jest tak barwna, że każdy znajdzie w niej źródło inspiracji.

Z biednego krakowskiego Kazimierza przez Australię po salony Londynu, Paryża i Nowego Jorku. Prawdziwa obywatelka świata, o trudnym, fascynującym umyśle i charakterze. Globalne działanie, a wśród bliskich współpracowników członkowie szerokiej i biednej żydowskiej rodziny z Polski. Inspirujące lektura

Zapraszam do obejrzenia video-recenzji:

Jedna z najlepiej napisanych biografii jakie czytałam.Historia w stylu od pucybuta do milionera. Kompletna historia bardzo ciekawej postaci, w tle burzliwe i ciekawe czasy pierwszej, drugiej Wojny oraz okresu międzywojennego. Po lekturze mam jeden wniosek- tylko ciążka praca połączona z pasją może stworzyć taki sukces. POLECAM!

To moja kolejna przygoda z kobietą-gigantem, która stworzyła markę kosmetyczną. I nie tylko to. Jej osiągnięciami w życiu można by obdarować spokojnie kilkanaście osób. Silna, ale dotykana licznymi depresjami. Bardzo wrażliwa, ale jednocześnie surowa i nieugięta w pracy. Jej smykałkę do interesów przeplatają opisy sytuacji politycznej, emancypacji kobiet i bohemy...

Zanim trafiłam na tę książkę, nie wiedziałam nawet o istnieniu takiej postaci jak Helena. Rewelacyjna opowieść o zwyczajnej dziewczynie z Polski, która dokonała wiele , nie tylko produkując kosmetyki znane na całym świecie.

Książkę polecam. Podziwiam bohaterkę za pracowitość i upór w dążeniu do celu, jednak moim idolem nie została. Dla mnie biznes i zarobek to nie wszystko. Warto wiedzieć, że kobieta, która stworzyła firmę kosmetyczną o światowym zasięgu pochodziła z Polski. Pod koniec życia zatrudniała ponad 30 tys. pracowników! Sporo informacji o emancypacji kobiet, ich życiu w 1-szej...

Być może w pierwszej chwili jej nazwisko nic Ci nie mówi. Przypomnij sobie jednak szminki lub inne produkty kosmetyczne z logo "HR" - tak, właśnie tak - to produkty-dzieci Heleny Rubinstein. Jej również zawdzięczamy określenie vamp, czy tusz do rzęs w formie znanej dzisiaj: na szczoteczce, wysuwany z owalnego pojemnika (w miejsce masy w pudełku, na którą trzeba było napluć,...

Dostojna lektura. Biografia bardzo silnej osobowości,
która stworzyła imperium piękna.
Zarys epoki i przemian.
Czyta się lekko. Polecam bardzo.

1 117
  • Biografie
  • 2013
  • Chcę w prezencie
  • 2014
  • Biografia

Michèle Fitoussi Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno Zobacz więcej