Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno

Okładka książki Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno Michèle Fitoussi Patronat LC
Okładka książki Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno
Krystyna Sławińska
Uroda moda piękno

Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Ocena 7,1
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...

Oficjalne recenzje i

Świat według Heleny Rubinstein

Link do recenzji

357 17 76

Bardzo dobra, kompleksowa biografia niezwykle inspirującej kobiety, jaką była Helena Rubinstein. Madame zachwyca swoją siłą i determinacją, ale też odrzuca zimnem.

Świetna biografia. Taka, która ukazuje różne aspekty życia tej jednej z najsłynniejszych producentek kosmetyków na świecie. Przykład kobiety, która sama stworzyła swoją firmę, która parła przez życie niczym buldożer, kobiety o żelaznym charakterze. Niesamowicie czyta się tę książkę, ponieważ opisuje nie tylko postać Heleny Rubinstein, ale również jej rodzinę, a przede wszystkim epokę, w której żyła. Spotkamy na kartach biografii sławnych artystów, malarzy, aktorki. Dowiemy się jak wyglądały salony piękności i jakie zabiegi były w nich oferowane. Na przykład masaż. Również intymnych partii ciała. Dowiemy się jakie różnice panowały między arystokratycznymi rodami w Anglii a tymi we Francji. Zaskoczyła mnie osobowość głównej bohaterki, jej nieustępliwość i pewność siebie, a jednocześnie po jej życiorysie świetnie widać, że nie da się być ewenementem na każdym polu działania. Nie sprawdziła się jako matka, po prostu nie miała na to czasu. Polecam. Prawdopodobnie was również zaskoczy.

Polecam. Ciekawe

Polecam. Ciekawe

Kolejna biografia przekonująca, iż determinacja, wytrwałość w dążeniu do realizacji marzeń, przynoszą odpowiednie owoce. Dodajmy biografia Kobiety – ikony, cesarzowej piękna, z pochodzenia polskiej Żydówki, zamieszkującej krakowski Kazimierz, która zdecydowała się na wyjazd w nieznane – do Australii, by podbić cały świat, ustanawiając kanony piękna i budując przez lata swoje imperium kosmetyczne. A wszystko to w jakże niesprzyjających warunkach.
Na tym idealnym wizerunku cieniem kładą się jej nieudane relacje z mężami i synami. I w tym miejscu pojawia się refleksja-pytanie: czy sukces zawodowy musi być okupiony brakiem szczęścia osobistego?! Czy osiągnięcia zawodowe wymagają podporządkowania roli żony i matki?!

Czyta się ją bardzo dobrze, jak fascynującą powieść. Niezwykle życie niezwykłej kobiety.

Byla to moja pierwsza przeczytana biografia i musze sie przyznac, ze moim skromnym zdaniem jest to bardzo dobra ksiazka. Minelo chyba z 5 lat odkąd ja przeczytalam, a ja ją wciaz rozpamietowuje. musze jednak ostrzec ze nie jest to nudna historia. prosze nie bac sie po nia siegnac.

Bardzo dobrze się czyta, choć znalazłam kilka błędów merytorycznych i sporo stylistycznych (nie wiem czy z winy autorki czy tłumaczki). Biografia Heleny Rubinstein jest tak barwna, że każdy znajdzie w niej źródło inspiracji.

Z biednego krakowskiego Kazimierza przez Australię po salony Londynu, Paryża i Nowego Jorku. Prawdziwa obywatelka świata, o trudnym, fascynującym umyśle i charakterze. Globalne działanie, a wśród bliskich współpracowników członkowie szerokiej i biednej żydowskiej rodziny z Polski. Inspirujące lektura

Zapraszam do obejrzenia video-recenzji:

Zapraszam do obejrzenia video-recenzji:

Pokaż mimo to video - opinia

Jedna z najlepiej napisanych biografii jakie czytałam.Historia w stylu od pucybuta do milionera. Kompletna historia bardzo ciekawej postaci, w tle burzliwe i ciekawe czasy pierwszej, drugiej Wojny oraz okresu międzywojennego. Po lekturze mam jeden wniosek- tylko ciążka praca połączona z pasją może stworzyć taki sukces. POLECAM!

Michèle Fitoussi Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno Zobacz więcej