rozwiń zwiń

100 mln przeczytanych słów z Legimi

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.03.2013

Już od ponad 3 miesięcy dostępna jest usługa Czytaj bez limitu, dająca posiadaczom iPadów i iPhonów nieograniczony dostęp do ponad 2 tysięcy ebooków. Osoby korzystajęce z usługi przeczytały ponad 100 milionów słów. Już wkrótce ta liczba znacząco się powiększy, a to za sprawą udostępnienia wczoraj nowej aplikacji Legimi na Androida.

100 mln przeczytanych słów z Legimi

Liczba książek pobranych przez czytających bez limitu przekroczyła 10 tys. Zdecydowanie najpopularniejszym tytułem jest biografia Steve'a Jobsa (co nie dziwi ze względu na urządzenia, na które dostępna jest usługa), choć uznanie czytelników zdobyły historie życia Micka Jaggera, Andrzeja Iwana i Heleny Rubinstein. Dużą popularnością cieszą się również ebooki fantastyczne (szczególnie seria Metro), a także sensacja (Higgins, Abbott).

Posiadacze iPadów i iPhonów, czytający bez limitu, spędzają z książką średnio 10,5 minuty dziennie, charakteryzuje ich bardzo duża systematyczność (w czym bez wątpienia pomagają indywidualne statystyki czytelnicze, dostępne w aplikacji Legimi). Najczęściej otwierają ebooki wieczorem, po 23, choć daje się zaobserwować również wzmożoną poranną aktywność czytelniczą. Zdecydowanie najczęściej udaje się wygospodarować czas na lekturę w niedzielę, natomiast najrzadziej w środę, co wydaje się zrozumiałe ze względu na tradycyjnie największe obciążenie obowiązkami w środku tygodnia.

- Praca, rodzina, obowiązki domowe – to wszystko sprawia, że zdecydowana większość dorosłych nie jest w stanie poświęcać na czytanie tyle czasu, ile by chciała. Nie mogą sobie pozwolić na wielogodzinne wybieranie książek, porównywanie cen, jedyne wolne chwile chcą spędzić na lekturze. – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. - Dzięki nielimitowanemu dostępowi do ebooków mogą regularnie, wykorzystując podróż do pracy lub chwilę przed snem, wciągnąć się w przygody ulubionych bohaterów literackich. Widać, że udało nam się pomóc osobom, którym zależy na regularnej lekturze, a m.in ze względu na to, że nie pochłaniają kilku ebooków na tydzień nie odczuwają potrzeby zakupu dodatkowego urządzenia do ich czytania.

Korzystający z usługi Czytaj bez limitu nie muszą myśleć o cenach książek (płacą przecież 9 lub 19 zł za dostęp do całego katalogu) – wybierają więc te, których średnia cena katalogowa wynosi ok. 25 zł, podczas gdy czytelnicy kupujący w modelu tradycyjnym decydują się na tytuły, których cena jest mniejsza o ok. 5 zł. Mają również komfort wyboru i mogą być nieco bardziej wybredni – czytają co czwartą otwartą książkę. Pozostałe odkładają na półkę (po wstępnym zapoznaniu się z nimi z myślą o lekturze w innym terminie lub nie spełniają ich oczekiwań).

20 marca miała miejsce premiera usługi Czytaj bez limitu na urządzenia z systemem operacyjnym Android, zdecydowanie popularniejszym od iOS. Czytelnicy mogą dowolnie konfigurować zestawy urządzeń w ramach wykupionego dostępnu (np. iPhone + tablet z Androidem lub smartfon z Androidem + iPad) i w pełni synchronizować urządzenia dzięki opatentowanej przez Legimi technologii czytanie w chmurze®. Trwają również zaawansowane prace nad aplikacjami na Windows Phone i Windows 8. Wszystkie osoby, które chcą przetestować działanie usługi, mogą skorzystaż z tygodniowego okresu próbnego – warunkiem jest posiadanie konta PayPal lub karty kredytowej.

Jednocześnie kolejni wydawcy udostępniają swoje książki w usłudze Czytaj bez limitu – od piątku można czytać pierwsze ebooki wyd. Albatros (wczoraj do tej puli dołączył premierowy tytuł Harlana Cobena Zostań przy mnie). Nie próżnują także wydawcy, którzy wcześniej dołączyli do czytania bez limitu. W.A.B. (część Grupy Wydawniczej Foksal) właśnie na 20 marca zaplanowało polską premierę Mózgu Kennedy'ego Henninga Mankella, jednego z najpopularniejszych szwedzich autorów powieści kryminalnych.

Aktualność sponsorowana


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
ehinacea 21.03.2013 16:29
Czytelniczka

Wielka szkoda, że usługa nie jest dostępna na Kindla. Czytanie na smartphonie to nie czytanie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.03.2013 11:28
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post