Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci

Wydawnictwo: Czarna Owieczka
978-83-63010-22-5
Basia

Od autorki: Historia tej książki rozpoczęła się wtedy, gdy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać rodziców: „skąd się wziąłem na świecie?”. Niektórzy dorośli wtedy w niezrozumiałą panikę. Robili się czerwoni na twarzy, rozglądali po kątach i udawali, że nic nie słyszą. A prawdziwa katastrofa następowała wtedy, gdy pewnego dnia z ust dziecka, które rozpoczęło naukę w szkole, padło...

Od autorki:
Historia tej książki rozpoczęła się wtedy, gdy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać rodziców: „skąd się wziąłem na świecie?”. Niektórzy dorośli wtedy w niezrozumiałą panikę. Robili się czerwoni na twarzy, rozglądali po kątach i udawali, że nic nie słyszą. A prawdziwa katastrofa następowała wtedy, gdy pewnego dnia z ust dziecka, które rozpoczęło naukę w szkole, padło pytanie: „a co to jest seks?” Dlatego postanowiłam napisać książkę o tym, skąd się biorą dzieci! Książka składa się z zasłyszanych i prawdziwych rozmów z zaprzyjaźnionymi ośmio-, dziewięcio- i dziesięciolatkami. Żadna historia nie jest zmyślona, w każdej jest przynajmniej ziarenko prawdy, a rozmowy są autentyczne i bez cenzury!

źródło opisu: Wyd. Czarna Owieczka, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Marta | 2014-09-22

Fantastyczna książka dla dzieci o tym, skąd się biorą dzieci, bez tabu! Wśród tematów pojawia się seks (bardzo dobrze przedstawiony, na poziomie dziecka, ale bez zamydlania oczu, że to tylko przytulanie) , in vitro, gwałt, homoseksualizm, feminizm i wiele innych zagadnień, które dzieci znają ze słyszenia, ale niewiele dorosłych potrafi i chce je im tłumaczyć.

Książka napisana jest w formie rozmów grupki dzieci z autorką, lub między sobą i jest przeznaczona dla dzieci od ok. 8-9 roku życia. Ja czytałam tę książkę córce, która niedawno skończyła 9 lat i byłam zaskoczona tym, jak pozytywnie została przez nią przyjęta, pomimo trudnych czasami tematów. Córka stwierdziła, że książka jest super. Niektóre tematy skłoniły ją do pytań, niektóre przemilczała, a ja jestem bardzo zadowolona, że temat seksu nie jest już dla niej tajemnicą. Polecam!

Magda | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 09 października 2016

Idealna pomoc dla rodziców, którzy chcą przekazać dzieciom (wiek od około 8/9 lat) wiedzę o tym skąd się biorą dzieci. Informacje są szczegółowe i nie pozostawiają pytań bez odpowiedzi.

Świetna! Jest to ulubiona książka mojej prawie 10-letniej córki :)

zabnica | 2017-09-04

Książka napisana w formie dialogów, przystępnym językiem - to na plus. Dobra równowaga pomiędzy kwestiami biologicznymi a społeczno-emocjonalnymi.
Minus za (pewnie niecelowo) dyskryminujący język (np. "dziecko z probówki") oraz za bardzo niewłaściwy opis pracy seksualnej.
Warto przeczytać, ale razem z dzieckiem, odpuszczając pewne fragmenty, a w każdym razie nie pozostawiając ich bez komentarza.

Reminiscencja | 2016-10-10
Przeczytana: 17 października 2016