7 nawyków szczęśliwej rodziny

The 7 Habits of Highly Effective Families
8371207603
szczęśliwa rodzina
poradniki

Autor z właściwą sobie wnikliwością, prostotą i praktyczną znajomością rzeczy pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielopokoleniową rodzinę. W dobie kryzysu rodziny, odzwierciedlającego kryzys wartości i autorytetów, Covey radzi, co zrobić, by bez uszczerbku dla własnej indywidualności rodzinę uczynić wartością najważniejszą w życiu, jak ją wzmacniać, by oparła się destrukcyjnym wpływom, a zarazem jak pielęgnować w rodzinie ducha zabawy, radości i przygody.

źródło opisu: Wydawnictwo REBIS, 2003

książek: 1900
korcia | 2012-04-03
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawa i bardzo pouczająca lektura. Wniosła bardzo dużo do mojego życia. Czytając tą książkę, chce się być lepszym człowiekiem, chce się pracować nad sobą. Książkę czytałam długo, ale nie dlatego, że jest nudna, tylko dlatego żeby się nią delektować, trawić kolejne strony.
I chociaż miałam za sobą już lekturę "7 nawyków skutecznego działania", to nie znudziła mnie ta pozycja. Oczywiście nie obyło się bez pewnych nawiązań i powtórzeń, ale do ciekawych rzeczy warto wracać i je utrwalać. Rodzina w dzisiejszych czasach jest często niedoceniana, więc zagoszczenie w tak dużej rodzinie Stephen'a R. Covey'a daje nam zupełnie nowy obraz. I okazuje się, że nawet w dzisiejszych czasach można a w sumie i trzeba stawiać rodzinę na czołowym miejscu, można pogodzić to z karierą, trzeba tylko chcieć i pracować nad tym. Zdecydowanie polecam...

rafal | 2017-11-27
Przeczytana: sierpień 2017

Książka ta jest świetnym uzupełnieniem "7 nawyków skutecznego działania". Mówi głównie o wdrażaniu 7 nawyków w rodzinach, ale myślę, że może okazać się wartościowa nie tylko dla rodzin.
Zawiera wiele dodatkowych treści i uzupełnień podstawowej książki. Szczególnie ciekawe są historie osób związane z każdym z nawyków i jest ich naprawdę sporo.
Zdecydowanie polecam!

picasso83 | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Kolejna wybitna książka tego autora. Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza książka dotycząca tego jak powinna wyglądać szczęśliwa rodzina i w jaki sposób ten stan osiągnąć. Książka w sposób kompleksowy omawia relacje rodzinne. Gorąco polecam każdemu, bo i tematyka dotyczy każdego z nas.

Z_błyskiem_w_oku | 2015-01-25
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Książka, którą powinno przeczytać każde małżeństwo. A potem wprowadzać w życie rady w niej zawarte: spisać misję rodziny, jeść wspólne posiłki, organizować raz na jakiś czas dni tylko dla jednej osoby. W końcu Covey, ojciec dziewięciorga i dziadek 51 wnucząt, wie o czym mówi. To autor kilku bestsellerów, ekspert w dziedzinie przywódca, ale przede wszystkim ojciec rodziny, który stawia na pierwszym miejscu rzeczy najważniejsze.

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: grudzień 2005

Świetna książka tego autora. Warto przeczytać. Czytałam ją na początku moich studiów. Pierwszy egzemplarz zostawiłam przez przypadek w pociągu, do którego źle wsiadłam, a po drugą poszłam, bo nie mogłam jej nie doczytać. To taki poradnik. Czyta się ją zastanawiając się nad swoim życiem. Polecam.

tonerdodrukarki | 2016-08-09
Przeczytana: lipiec 2016

Rewelacja! Polecam każdej rodzinie! :) Nie jest to jednak książka tylko do przeczytania i odłożenia na półkę. Przedstawia ona jednak zasady, które z pewnością są podstawą szczęśliwej rodziny :) wierzę, że gdyby każdy się nimi kierował, rodziny były szczęśliwsze na każdym poziomie :) warto czytać ją całą rodziną i zacząć zmiany! Najlepiej od samego siebie! Polecam :)

żaneta | 2015-09-02
Przeczytana: 02 września 2015

Książka gruba ponieważ szczegółowo opisuje wszystkie nawyki ale jest ich tylko siedem, które warto znać. Polecam.

Ania | 2014-05-14

Lektura obowiązkowa dla każdej matki ;)

paniemichale | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019