7 nawyków szczęśliwego małżeństwa

Okładka książki 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa Jane P. Covey, John Covey, SAandra m. Covey, Stephen R. Covey
Okładka książki 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa
Jane P. CoveyJohn Covey Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
The 7 Habits of Highly Effective Marriage
Rebis
2021-09-28
2021-09-28
Aleksander Gomola

Rodzina to coś świętego, niezależnie od jej formy i wielkości. Szczęśliwe relacje rodzinne to także szczęśliwe dzieci oraz sami małżonkowie czy partnerzy. Można zatem zadać pytanie: co sprawia, że niektórzy partnerzy są bardziej, a inni mniej skuteczni w budowaniu udanego związku? Autorzy książki „7 nawyków szczęśliwego małżeństwa” to wybitnej klasy specjaliści, którzy żyją tymi nawykami i kochają się. Dlatego pomogą Tobie i twojemu partnerowi czy partnerce rozkwitnąć jako ludziom, niezależnie od tego, gdzie mieszkacie i jakie są wasze okoliczności życiowe.

Małżeństwo to dobra rzecz, dlatego cała rodzina musi pracować nad powodzeniem związku, ucząc i wyzbywając się egoizmu, a coraz więcej będzie w was miłości i gotowości do dawania. Każda rodzina ma własny sposób na życie. Przecież nie musimy robić tego, co inni, albo co robili nasi rodzice, kiedy nas wychowywali, możemy wybrać co chcemy, możemy się do siebie nawzajem dostosować i dowiedzieć się, co jest ważne dla drugiej osoby.

Zatem autorzy książki proponują 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa:
1. Bądź proaktywny
2. Zaczynaj z wizją końca (celu)
3. Rób najpierw to, co najważniejsze
4. Myśl w kategoriach wygranej
5. Staraj się najpierw mieć, potem być zrozumiany
6. Synergia
7. Ostrzenie piły
Ta książka mówi również o nadziei. O tym, jak dwoje niedoskonałych ludzi może mieć odmienne zdanie w drobnych, a czasami poważnych sprawach, ale jeśli jednemu z małżonków dzieje się krzywda, drugie potrafi poświęcić swoje życie, aby ratować ukochaną osobę. To także książka o ludziach obarczonych wadami, ale gotowych podjąć ryzyko, aby ocalić swoje małżeństwo. Niech ten poradnik da Wam dużo zadowolenia i radości, ponieważ został napisany właśnie dla Ciebie i dla bliskiej Ci osoby.
Polecamy: Dobre Recenzje

”Zapraszam Was do lektury nowej książki pokazującej, jak stosować 7 nawyków skutecznego działania w życiu domowym, małżeńskim i rodzinie”. Wszyscy ludzie mają takie same potrzeby. Chcą czuć się bezpiecznie, być doceniani, kochani i słyszeć słowa otuchy. Te potrzeby można zaspokoić poprzez więzi łączące kochające się osoby, męża i żonę, dziecko i rodziców. A więc rodzina....

,, Ludzie mają wrodzoną potrzebę tworzenia więzi. To najbardziej nieodpartą z naszych potrzeb, zaraz po potrzebie fizycznego przetrwania. Co więcej, dowiedziono, że ludzie wchodzący w trwałe związki żyją dłużej i są szczęśliwsi".

Przede wszystkim podstawą dobrego i szczęśliwego małżeństwa jest zajmowanie się swoimi sprawami, a nie cudzymi. Nic nam to nie da, że będziemy przeżywali rozstania czy powroty innych osób, skoro na własne tematy będziemy zamknięci. Przeczytacie tutaj o siedmiu nawykach, które sprawią, że wasza rodzina będzie naprawdę szczęśliwa.
Jednym z nich jest hasło ,,Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany". Czy wam coś to mówi? Czy nie jest tak, że sami chcemy być wysłuchani, a nie dopuszczamy drugiej połówki do zdania? To wtedy zaczynają się pierwsze gniewy i ciche dni, które nie wróżą dobrej przyszłości.

Kolejną ważną sprawa jest ustalenie między wami, co chcecie powielać od swoich rodziców, a co robicie po swojemu. W naszym domu rządzą nasze zasady. Nie da się być identycznym jeśli chodzi o gotowanie, czy też zainteresowania naszych ojców. Tamto życie porzuciliście i przyszedł czas na swoje. Nawet z charakteru można być podobnym do naszych rodziców, ale to, jacy się stajemy będąc dorosłymi zależy tylko od nas.
Warto w swoim domu się doceniać. Czasem chwalić nawet za drobne rzeczy, lecz nie przechwalać. Niech druga osoba czuje, że jest tobie potrzebna, że doceniasz jej trud. Wtedy też doceni ciebie.

Powiem wam, że książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Nie wszystkie metody były jakoś mocno odkrywcze, jednak faktycznie po wdrążeniu je w życie faktycznie czuje się zmianę. Każda z metod jest oparta o doświadczenia i praktyki. Faktycznie bywa tak, że ludzie nawet w podeszłym wieku potrafią patrzeć na siebie z czułością. Tutaj ich przykłady są przytoczone. Oparte nie na domysłach, tylko wywiadach.
Czyta się ją lekko i jest interesująca, bo przykłady nie są długie, tylko konkretne. Na koniec zadajcie sobie pytanie, czego oczekujecie względem waszego małżeństwa i porozmawiajcie o tym:-)

• Poradniki
  • PRO